Kredi Verenler > Banka Haberleri > 16 Eylül de Bankalar Açık mı?

16 Eylül de Bankalar Açık mı?


Kurban Bayramı Tatili 4 gün resmi tatil olduğundan bankalar 12 Eylül Pazartesinden itibaren 15 Eylül Perşembe günü de dahil olmak üzere 4 gün kapalı olacaktır. 16 Eylül Cuma günü de kamu personeline idari izin durumundan dolayı acaba bankalar açık olacak mı konusunu kısaca izah edelim.

16 Eylül Cuma günü Bankalar açık olacaktır. Özel veya kamu bankası fark etmeden tüm banka şubeleri açık olacak ve tüm bankacılık işlemleri normal bir gün gibi devam edecektir. Örneğin yapılan EFT ler duruma göre 5-10 dakikada diğer banka hesabına sorunsuz transfer olacaktır.

Banka Şubeleri açık olacağından kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu veya online yada SMS ile onaylanan kredinizi gidip bankadan çekebilir, yine banka şubesinden kredinizi kredi kartınızı faturalarınızı sorunsuz ödeyebilirsiniz.

Bankalar sadece resmi tatil günlerinde kapalı olur mesela 1 Mayıs, Kurban Bayramının 4 günü, ramazan Bayramının 3 günü 30 Ağustosta, 1 Ocak ta, 23 Nisan da, 19 Mayıs gibi resmi tatillerde bankalar, borsa, noter ve Tapu Müdürlüğü gibi tüm kamu kurum ve kuruluşları Trafik Tescil hepsi kapalı olur.

Ancak İdari izin durumlarında Bankalar tam çalışırken Noter, Tapu, trafik Tescil gibi kamu kurumları veya özel kanunlarla kurulmuş olan kuruluşlarda asgari düzeyde çalışır aslında onlar da kapalı olur ancak Bazı Noterler açık olabilir ve kısıtlı da olsa işlem yapılabilir.

İşin özü Resmi işlemler kamu personelinin idari izinli olduğu günlerde işlemez en iyi iş planlamalarını diğer normal mesai günlerine bırakmak en makul olanıdır.

Son olarak resmi tatillerde yapılabilecek Bankacılık işlemlerine bakalım. Banka Şubeleri kapalı ancak Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı yad ATM’ ler aracılığı ile bir çok işlem yapılması mümkün örneğin, kredi Başvurusu, Havale (aynı banka başka şubesi), Fatura ödemesi, kredi ödemesi aynı banka kredi kartı gibi işlemler yapılır. Yine Vadeli Hesap açma kapama, Döviz alım satım (kur makası çok fazla olur) gram Altın Alım Satım (kur makasları çok açık olur) gibi işlemler yapılması mümkün.

Ancak Başka Bankaya para gönderme (EFT) yada başka bankadan bulunan Kredi Kartı ödeme durumu ise yapılamaz, yapsanız dahi sistem tarafından talimat olarak alınır ve ilk iş günü sabahı hesabınızda para olması durumunda gerçekleşir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git