Kredi Verenler > Krediler > 2016 Bahar Dönemi En Uygun Krediler

2016 Bahar Dönemi En Uygun Krediler


2016 yılının bahar dönemine girdiğimiz şu günlerde bankaların uygulamış olduğu bireysel kredi faiz oranlarını araştırdık. 2014 ve 2015 yılına göre oldukça yüksek olan banka kredi faiz oranlarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Amerikan Merkez Bankasının faizleri artırma sürecine girmesi, Türkiye’ye yurt dışından fon akışının azalması, Merkez Bankasının mevcut faiz oranını düşürmemesi gibi nedenlerden dolayı bankaların uyguladığı kredi faiz oranları geçmiş yıllara göre daha yüksek olmasına neden olmuştur.

Ayrıca 2015 yılı ile 2016 yılını mukayese ettiğimizde, bankalardan kullanılan kredilerin 2016 yılında % 35 daha düşük olduğu görülmektedir. Faizlerin yüksek olması tüketiciler kadar bankalarda hoşnut değildir. Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların bireysel kredilere uyguladıkları faiz oranları incelendiğinde 1.27’den 1.69’a kadar aylık kredi faiz oranlarının uygulandığı görülmektedir.

Şu an bireysel kredilerde uygulanan en düşük faiz ile kredi kullandıran ve dünya bankasından kullandığı fon ve kuruluş yıl dönümü nedeniyle Vakıfbank görülmektedir. Vakıfbank, 36 ay vadeli tüketici kredilerinde 1.27 faiz oranı uygulamaktadır.

Vakıfbank, masraflı ve masrafsız adı altında kullandırdığı tüketici kredisinde masraflı kredi paketi için 1.27 faiz oranı uygulamakta ve 250 TL kredi tahsis masrafı almaktadır. Ayrıca en az 177 TL’de hayat sigorta pirimi kesmektedir. En az diyoruz ki kredi kullanan müşterinin yaşının büyüklüğüne göre göre bu oran değişmektedir.

2016 Bahar dönemi ne ait bankaların bireysel kredi faizlerinin incelediğimizde ING Bankın 1.28’lik faiz oranı göze çarpmaktadır. Ancak bu faiz oranı sadece 3 aylık bireysel krediler için geçerli olduğunu belirtelim. Sizlerde bankaların bireysel kredi bölümlerinden kredi hesaplama menüsünden faiz oranlarını, kredi tahsis ücretleri, elinize geçecek parayı, ödeyeceğiniz aylık taksit tutarlarını ve vade sonunda toplam kredi ödemelerinizi öğrenebilirsiniz.

Bu oranlara bakarak sizlerinde bireysel kredi faiz oranlarıyla ilgili fikir oluşturmanıza yardımcı olacağınıza inanıyoruz. Faiz oranları kadar, kredi tahsis ücretlerini ve hayat sigorta primlerini de göz ardı etmeyiniz. Son olarak şubelerden kullanacağınız kredilerle bankaların internet bankacılığı üzerinde kullanacağınız kredi faiz oranları arasında fark olduğunu ve bankaların internet şubelerinden yapılacak kredi başvuruların daha hesaplı olduğunu söylemeliyiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git