Kredi Verenler > Krediler > 2017 Ocak Kredi Hangi Banka Uygun ?

2017 Ocak Kredi Hangi Banka Uygun ?


Bankalardan kredi almayı düşünen tüketici en uygun olan yani en düşük faizli ve masrafı en az olan bankayı tercih eder bizde size Ocak ayı içinde en uygun kredi veren bankaları ve faiz oranları hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Öncelikle Bireysel İhtiyaç Kredilerinde özellikle Ocak ayı ile birlikte ciddi bir düşüşün olduğu ve Bankaların Kredi vadelerinin 48 ay olması ile birlikte ciddi bir kampanya sürecine girdiklerini söyleyebilir. İlk önce İş Bankasının yeni kredi kampanyasından bahsedelim. Banka Yaptığı açıklamada Mevcut durumda kredilerde fedakarlık zamanı açıklaması ile 1,19 oranlarında olan faizler bankanın yaptığı hamle ile 50.000 TL kredi için 48 ay vadeli 1,15 faiz oran ile en düşük teklifi vermektedir.

Yine Halk Bankası da aynı minvalde 1,13 ile neredeyse sıfır masraf ile 48 aya kadar bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir.  İşbank ve Halkbank hamlesinin ardından diğer Bankalarında 1,14 oranlarına ineceğini söyleyebiliriz. Hatta Kasım ay sonuna doğru 1,10 gibi oranları görmek mümkün olacaktır. Akbank ve Garanti Bankası da 1,14 ile tekliflerini hazırlamıştır.

Konut Kredilerinde ise 0,95 faiz oranı ile 120 ay vadeli konut kredisi oranlarından zaten bir çoğumuz haberdarız. İş Bankası bu alanda da bir öncülük yaptı ve 120 ay vadeli konut Kredi oranını 0,90 oranına düşürmüştür uygulama kasım ayı ilk haftasından sonra başlaması bekleniyor.

Yine Ziraat Bankası 0,88 ile, Halk Bankası 120 ay vadede 0,89 faiz oranı ile en düşük konut kredisi teklifini sunmaktadır. 60 ay için 0,85 ve 36 ayda ise 0,80 ile konut kredisi alabilirsiniz.

Taşıt kredilerinde işse 1,09 ile Halkbank ve İş Bankası size yardımcı olacaktır. Garanti Bankası ve TEB de ziyaret edilmesi gereken bankalardır araç kredisi için.

2016 Ağustos ayınca Ziraat Bankası tarafından yapılan indirim diğer bankaları da faiz indirmeye zorladı ve öylede oldu. İş Bankası yaptığı bu hamle ile de diğer bankaların faiz indirmeye teşvik edecektir.

Kredi Faizlerindeki düşüş aynı zamanda diğer tüm kredilere de yansıyacaktır. Örneğin Kredi kartı gecikme faiz oranları 2,02 den 1,90 lara iş bankası tarafından düşürüldü bu durum aynı zamanda kredi kartından taksitli nakit avans çekmek içinde faiz indirimi anlamına geliyor. Aralık ayı için ev alacaklar veya araç alacaklar için Yılbaşından sonra ise Esnaf ve KOBİ ler için iyi haberler gelecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git