Kredi Verenler > Banka Haberleri > 2017 ‘de Bedelli Askerlik Var Mı ?

2017 ‘de Bedelli Askerlik Var Mı ?


Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ‘‘Türkiye yurtiçinde ve yurtdışında çok önemli terör operasyonları yaparken, bedelli askerliğin gündeme gelmesi mümkün değil’’ yanıtında bulunmaktadır.konuşmaların detayları için okumaya devam ediniz.

2016 yılında kamuoyunun gündem maddesi askerlik kısalıyor mu? Veya bedelli askerlik şartları nelerdir? Gibi sorular olurken, 2017 yılının başlarında vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konuların başında bedelli askerlik gelecek mi? sorusu olmuştur. Bu yazımızda bedelli askerlik ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

CCN Türk kanalından katıldığı programda bedelli askerlik ile ilgili açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, bedelli askerlik gelecek mi? sorusuna ‘‘Türkiye yurtiçinde ve yurtdışında çok önemli terör operasyonları yaparken, bedelli askerliğin gündeme gelmesi mümkün değil’’ yanıtında bulunmaktadır.

Bedelli Askerlik Talepleri

Vatandaşlardan gelen talepler üzerinde tüm siyasi partilerin bir araya gelerek bu konuda bir çözüm bulmalarını istemektedirler. Vatandaşların hükümet ve diğer siyasi partilerden ricası, 25 yaş ve üstü gençler için bedelli askerliğin çıkarılmasıdır. Aynı zamanda bedelli askerlik bedeli içinde 15.000 TL’nin alınması ve bu bedellerinde ülke ekonomisine katkı sağlanması gerektiği talebinde bulunurlar.

Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Olur?

2011 yılında bedelli askerlik ücreti 30.000 TL iken 2014 yılında bedelli askerlik ücreti 18.000 TL olmuştu.Not: Ancak 2011 yılında 30 bin lira ödeyen kişiler, 18 bin liradan fazla ödediklerini geri almışlardır.2017 yılında ise bedelli askerlik ücretinin 18.000 TL’den az olması beklenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git