Kredi Verenler > Banka Haberleri > 2017 Sicil Affı Tarihi, Detay ve Şartları

2017 Sicil Affı Tarihi, Detay ve Şartları


Başbakan Binali Yıldırım, sicil affı ve ahilik fonunun en kısa sürede mecliste görüşüldükten sonra yürürlüğe gireceği söyledi. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza bu konularda detaylı incelme ile bilgi vermiş bulunmaktayız.

Sayın Başbakan Binali Yıldırım TESK ve TESKOMB heyetlerini Çankaya Köşkünde ağırlayarak, esnaf ve zanaatkarlara müjdenin kapıda olduğunu belirterek sicil affı ve ahilik fonunun en kısa sürede mecliste görüşüldükten sonra yürürlüğe gireceği söyledi.

Sicil Affı Düzenlemesi Bu Hafta Mecliste

Esnafın banka kredilerinden ve devlet desteğinden yararlana bilmesi için sicilinin düzgün olması gerek. Bu yüzden sicil affının geleceğinden sözlerine yer vermiştir. Aynı zamanda KOBİ’lere verilecek olan 50.000 TL kredi desteğine başvuracak olan ve şartları uyan herkesin bu krediye sahip olabileceğinden Sayın Başbakan söz etmiştir.

Ayrıca birlik ve beraberlik mesajı veren Sayın Başbakanımız. Çıkan olayların birbirimize düşürmeye kimsenin gücü yetmeyeceğini dile getirmiştir. Ve özetle şunları dile getirmiştir.

‘‘Esnafımızın sınırsız kâr etme arzusunun olduğunu ve bu yüzden ülkemizin ekonomik krizi aşabilmesi esnafların sağlam duruşundan kaynaklandığından söz etmiştir. Ayrıca Sayın Cumhur Başkanımızın liderliği ile 2002 yılından buyana AK Parti merkezine insan aldığı için insanı yücelt devlet yaşasın mantığıyla bu ülkeye hizmet verdiklerinden ve insanın olmadığı yerde yapılan tüm hizmetlerin kıymetsiz olduğundan bahsetmiştir. Aynı zamanda sosyal devlet anlayışıyla vatandaşın sesine kulak veren, sesini duyurmayanları bulup ona destek olarak bu güne kadar yanınızda olduk, bundan sonrada yanınızda olmaya devam edeceğiz’’ sözlerine yer ayırdı.

KOSGEB Kredileri Genişletilecek

Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmalarına göre,

  • Emekli olup dükkan açanlardan vergi alınmayacaktır.
  • Kredi kullanabilen kooperatif sayıları iki katına çıkarıldı.
  • Kredi kullanan esnaf sayısını 130 bine çıkarıldı.
  • Kadın kooperatifleri başlatıldı.
  • Destek sistemi hayata geçirildi
  • Bir milyon üzerinden esnafa 60 milyon lira kredi kullandırıldı ve faiz oranlarını biz karşılıyoruz sözlerinde bulundu.

Faizsiz kredi uygulaması kapsamında 48.355 esnafa 1.5 milyar liranın dağıtıldığı ve sur’da zarar eden esnaflar için de 50.000 TL’lik faizsiz kredinin verildiği Sayın Başbakanımız söylemiştir.

Esnaf ve Ahilik Fonu

Esnaf temsilcilerinde gelen talep üzerine, esnaf ve devletin fona aktaracağı para ve bu paranın birikimi ile esnafın zor anından kurtaracağını doğru bulan Başbakan Yıldırım, bu tasarının genişletildiğinden ve meclise sunulacağından söz etmiştir. Bu uygulamadan da ayrıntılı olara sözlerine şöyle devam etmiştir. ‘’ fona 18 TL devlet, 35 TL ise esnaf ödeyerek, iki yıl sürecek olan bu katkı sonrası düzenli ödenen primler sonucu 711 TL ila 1422 TL arasında destek alabileceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git