Kredi Verenler > Banka Haberleri > 28-29 Ekim’ de Bankalar Borsa ve Noter Açık mı?

28-29 Ekim’ de Bankalar Borsa ve Noter Açık mı?


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması nedeniyle resmi tatil olmaktadır, bayramın hafta içine denk gelmesi halinde ise resmi tatil olması münasebeti ile tüm kamu ve özel bankalar dahil olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları kapalı olur Noterler de dahil olmak üzere.

28 Ekim Cuma Öğleden sonra ise yine tüm kamu ve özel bankalar yine tüm kurumlar kapalı tatile girecektir. Kısaca Cumhuriyet bayramında 28 Ekim öğlen sonra başlar ve hafta sonuna denk gelmez ise 30 Ekimde tüm bankalar noter tapu müdürlükleri daha doğrusu tüm işlemler normal seyrinde devam eder. Ancak 30 Ekim 2016 Cumartesiye denk geldiği için zaten resmi tatildir. Kısaca tüm işlemler resmi tatilin başlangıcı olan saat 13:00 itibarı ile bitecektir.

29 Ekim 2016 Cumhuriyet bayramı hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle zaten hali hazırda bankalar kamu kurumları ve resmi işlemeler yapılamayacak ancak burada dikkat edilmesi gereken husus 28 Ekim 2016 öğleden sonra ya herhangi bir resmi iş ve işlem bırakmamak gerekiyor.

28 Ekim Cuma Bankalar ve Noter açık olacak ancak saat: 13:00 da kapanacaktır. Tüm resmi kurumlarda aynı şekilde saat birde kapanacak ve resmi tatile gireceklerdir. Bankacılık İşlemlerin 28 Ekimde saat 12:30 kadar yapılan EFT işlemleri sorunsuz gerçekleşecektir. Ancak bu saatten sonra yapılan EFT işlem gerçekleşmesi 31 Ekim’ e kalacaktır.

28 Ekimde Noterlerin saat 13:00 kadar çalışacağını belirtelim Yine Tapu Müdürlüğü de aynı şekilde, Trafik Tescil İşlemleri de yine Cuma günü saat 13:00 kadar yapılması mümkün olmakla birlikte Cuma yapmayı düşündüğünüz tüm resmi işlemleri sabah erkenden halletme yoluna gitmeniz yine yapılacak ödemelerinizi EFT olarak erkenden yapmanız gerekir.

28 Ekim Borsa da işlem saat:13:00 sonra yapılamayacak ve borsa resmi tatil nedeniyle seanslar kapanacaktır.

İşin mantığı şu şekilde resmi tatil gibi durumlarda tüm kurumlar kapalı olur, ister banka olsun, ister noter veya finans sistemi de aynı şekilde tatile girer Örneğin Borsa da kapanır ve işlem yapılamaz. 1 Mayıs, 23 Nisan, Kurban Bayramının 4 günü ve Ramazan bayramın 3 günü resmi tatildir ve tüm kurumlar bankalar kapalı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git