Kredi Verenler > Banka Haberleri > 4440444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı

4440444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı


Yapı Kredi Bankası, telefon bankacılığını kullanan müşterilerinin daha hızlı işlem yapabilmesi için telefon bankacılık sistemini geliştirmiş ve müşterilerinin sıra beklemeden ve menü seçeneklerine takılmadan bankacılık işlemlerini yapabilmesi için akıllı telefon bankacılığı hizmetini devreye sokmuştur.

Yapı Kredi Bankasının kampanyalarından ve ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanabilmek için 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralı telefonlarını aramanız gerekmektedir. Eğer ki Yapı Kredi Bankası müşterisi değilseniz Sesli Yanıt Sistemini kullanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanmadan World kart ve çeşitleri, vadesiz hesap kart için başvurmalarını ve başvuru sonuçlarını banka şubelerine gitmeden bu sistem sayesinde öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası, 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralı telefon bankacılığını cep telefonlarından arayan müşterilerinin her arayışında kendilerini tanıtmalarına gerek kalmadan, bankacılık işlemlerini daha hızlı yapabilsin diye Beni Tanı uygulamasını başlatmıştır. Aradığınız cep telefon numarasının sadece bir kere sisteme tanıtmak kafi olacaktır. Bundan sonra ki cep telefonunuz ile yapacağınız aramalarda sistem sizi tanıyacak ve ilgili birime sizi soru sormadan, kart ve müşteri bilgilerinizi girmeden yönlendirecektir.

Yapı Kredi Bankası müşteriyseniz ve daha önce ki banka kayıtlarında aramış olduğunuz, Beni Tanı sistemine kayıt ettiğiniz cep telefonu kayıtlı değilse cep telefonu aracılığı ile kullanılan güvenlik ürünlerinde ( Akıllı SMS, 3D Güvenlik vb.) kullanılmayacaktır. Bir diğer telefon bankacılığı hizmeti ise Söz Dinleyen Telefon Bankacılık sistemidir. Bu sistem sayesinde menü tuşlarına basmadan yapmak istediğiniz bankacılık işlemlerini bir kaç cümle ile ifade etmeniz istenecektir.

Örneğin kredi kart borç öğrenme, kredi faiz oranları öğrenme, müşteri temsilcisi gibi kuracağınız cümleler sonrası sistem sizi ilgili menüye aktaracaktır. Akıllı Telefon bankacılığı sistemi sayesinde de 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralarını niçin aradığınızı sistem tahmin edecek ve sizin vereceğiniz onay ile ilgili  menüye aktaracak ve bilgi verecektir.

Diyelim ki kartınız bloke edilmiş ve kartınızın üzerinde ki blokeyi kaldırmak için aradınız. Sistem sizi bu işlem için aradığınız tahmin edecek ve sizi yönlendirecektir .

4440444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nurgül dedi ki:

    4440444 nolu numaradan yapı kredi bankasından arıyorum şeklinde arandım, yarım saat önce işlem yaptınız mı dedi, hayır yapmadım dedim, peki en son ne işlemi yaptınız gibi bankacı soruları sordu, sonrada o zaman kartınızı iptal edelim dedi ve iptal işlemlerine başladı, geçen hafta eşimin kredi kartından da dolandırıcılık yapıldığından bu seferde benim başıma geldi diye düşünüp panik yaptım. Sizin dolandırıcı olmadığını nereden bileceğim numaranızı kontrol edeceğim dedim ve web de sadece y.k. nosu olarak gözüküp hiç dolandırıcılıkla ilgili yorum olmadığından ve adam da bakın bankanın numarasından arıyorum diye güven veren bir konuşma yaptığından işleme devam ettik. Yeni kartın hangi adrese gönderileceğine kadar sordu, 10 sene önceki adresimi söyledi yani banka ekranının hepsini görüyordu. şimdi size şifre göndereceğim onu bana söylemeniz lazım deyince bu şifreler kimseye söylenmez dedim ama bu özel bir durum vs. dedi, bende tel.i kapatıp kendim y.k. yi ararsam müşteri temsilcisine ulaşana kadar zaman kaybederim ve daha fazla harcama yapılır diye düşünüp şifreyi söyledim. İşlemler bitti teli kapadım ve 1 dk. içinde kredi onayınız reddedilmiştir diye mesaj geldi !! hemen geri 4440444 ü aradım meğer bu işlemlerle dolandırılmışım ve 4950 tl kredi karımdan havale yapılmış. Meğer 3-4 gündür banka hacklenmiş ve şubeler hep bu durumla uğraşıyormuş ama YAPI KREDİ bunu duyurmamış veya kartları blokelememiş. SONUÇ : bu işlemleri ben yapmadım, vs. fax çektim (0 262 647 19 00 ) inceleme yapılacakmış ve 40-60 gün içinde neticelenecekmiş !!! ha bu arada bu ay ki ekstremde 4950 tl yi görecek ve ödeyecekmişim !!! meblağ büyük olduğundan ödeyemem o yüzden inceleme sürecinde parayı iade etmenizi istiyorum diye de fax a ekleyin dediler, yaptım ama bakalım ne olacak. Dolandırıldığıma inanıp asıl o an dolandırılmış olmanın verdiği iğrenç ruh haliyle ağlayarak geçti günüm. Bu olay çözülsün bir daha Yapı Kredi yi kullanmam. Lanet ettim, genel müdürlükte, bankacılık üssü de işlemler böyle yürüyor bizim yapabileceğimiz birşey yok dediler. Bu arada adamın diksiyonundan doğulu olduğu belliydi, ve duyduğum bütün dolandırıcılık hikayeleri de doğuya dayanıyor ama kimse bu sorunu çözemiyor, bizim çalışıp kazandığımız paraları dakikalar içinde hesaplarına geçiren bu şekilde geçinen hırsızların Allah bin belasını versin, insan da güven duygusu bırakmıyorlar paranoyak yapıyorlar…

Sayfa başına git