Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Acil 5000 TL Lazım Nasıl Bulurum?

Acil 5000 TL Lazım Nasıl Bulurum?


Ansızın gelişen sağlık sorunları, biriken kredi borçları veya her hangi bir sebeple para ihtiyacı doğabilir. Fakat kısa süre içinde yüksek meblağda para bulmak oldukça zordur. Kredi veren bankaların istediği belge sayısı oldukça fazladır. Üstelik yüksek limitli banka kredilerinden faydalanmak için, kredi notunun yüksek, maaşın dolgun olması gerekir. Eş dost ve akrabalardan borç almak ise limit yükseldikçe zorlaşır.

Ancak daha düşük limitli para gerektiğinde, hem bankalar hem parası bulunan akrabalar yumuşayabilir. Acil 5000 TL lazım olduğunda, ilk olarak parası olan dostlardan istemek faydalı olur. Çünkü banka kredilerinin faiz oranı yüksektir. Acil durumda alınan düşük limitli borç, zamanla faiz nedeni ile iki katı olarak ödenebilir.

Düşük limitli para gerektiğinde, kefilsiz kredi veren bankalara başvurmak gerekir. Çeşitli bankaların; eğitim kredisi, düğün kredisi, sağlık kredisi, tatil kredisi gibi isimler altında kredi olanakları mevcuttur. Kredi notu yüksek olan bireylerin, banka şubesine gitmesi dahi gerekmez. Telefon üzerinden, çekilmek istenen limit ve TC kimlik numarasını bankaya iletmek yeterli olacaktır. Üstelik acil kredi çıkartan bankaların, bir birinden farklı uygulamaları vardır. Bir bankadan alamadığınız kredi, bazen daha esnek farklı bir banka tarafından verilebilir.

Acil para gerektiğinde, diğer bir alternatif, ek iş bulmaktır. Çünkü mesai saatleri dışında yapılan işler, özellikle Yaz sezonunda oldukça kazanç getirebilir. Animasyon ve müzik yeteneği olanların akşam otel veya kafelerde gösteri yapması, kısa süre içinde istenilen parayı kazandırır. Yine kalabalık mekânlar için ev lezzetleri hazırlamak, acil para ihtiyacını karşılar. Ev börekleri, sarmalar, baklava veya mantılar, birçok lokantanın dışardan hazır edindiği lezzetlerdir. Bu lezzetleri ev ortamında hazırlayarak, acil para ihtiyacını gidermek mümkündür. Eminin geç bunları bizde biliyoruz ek işi de nasıl bulacam parayı…. dediğinizi duyar gibiyim.

 Kısaca tamamlayım ardından bir kaç somut öneri sunacağım. Yine hem para kazandıran hem zevkle yapılabilecek ek işler arasında, ikinci el eşya satışı yer alır. Eski dönemlerden kalan ev eşyaları, çalgı aletleri, giysiler oldukça fazla tutulur. Özellikle 100 yıllık eşyaları toplamak, hayal bile edemeyeceğiniz paralara kavuşma şansı verir. İkinci el kitap satışı da hem okunan kitapların tekrar değerlenmesi için gereklidir hem satış esnasında para kazanma olanağı yaratır.

Şimdi günlük 40-50 TL arası bir kazanç kapısı örneğin fikrinizin veya bilginizin olduğunu düşündüğünüz bir alanda web siteleri için yazı yazabilirsiniz genelde 300 kelime olan bir makaleyi 3-4 gibi ücretlere yazmanız mümkün, Ama bana hemen acil 5.000 TL lazım derseniz eğer bir faturalı telefon hattınız var ise ve avea ise yine en az altı aydır kullanıyorsanız bir ana bayiye giederek bir telefon alıp ikinci elde satabilirsiniz. en az 4500 TL ye yakın bir nakit olanağı bulur ve bunu 24-36 ay gibi vade ile ödersiniz. bu durum Turkcell ve Vodafone içinde geçerlidir.

Acil 5000 TL Lazım Nasıl Bulurum? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. belgin dedi ki:

  acil 25.000 ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz

 2. Gülmurat dedi ki:

  Ben vodafone ev inyerneti kullanıyorum 14 aydır düzenli ödüyorum bana 5000 tl kredi verirlermi? Normalde bankadan hacizlik durumdayim.Bu krediyede ihtiyacim var.

  1. Admin dedi ki:

   Şimdi buna kredi gibi bakmamak lazım zaten kredi vermiyorlar. hattınız üzerine şayet uygun ise size telefon veriyorlar ve siz o telefonu 2. el olarak aslında kutusunu açmadan başka bir telefoncuya satıyorsunuz. Siz en iyisi bir bayiye gidin ve hat üzerine bir telefon almak istediğinizi hatta en iyisi deyin yada bana hangi cihaz verilir öğrenin.

Sayfa başına git