Acil Nakit Lazım Diyenler Nasıl Para Bulabilirler?

Çalışıyorum ve maaşımla kıt kanaat geçiniyorum. Allaha şükür kimseye de muhtaç değilim diyen birisiniz. Ama acil bir durum oldu ve acil nakit lazım. Nasıl nakit bulacağım? Daha önce hiç bankalardan para çekmedim diyenlere yardım etmek ve yol göstermek için bu yazımızı iyi okuyun. Size para bulabileceğiniz yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım.

Ani gelişen bir durum sonrası para bulmak için dostlarınızın kapısını çaldınız ama kapılar yüzünüze kapandı. Bu devirde böyle bir durum ile karşılaşmanız gayet normal. O zaman başınızın çaresine tek başınıza bakacaksınız demektir. Diyelim ki SGK çalışanı iseniz bankalardan kredi çekme daha kolaydır. Maaş bordrosunu vererek bankalardan rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Tek şart halk arasında ki bir deyim olan bankaların sizi kırmızı kalem ile isminiz çizilmesin diye tabir edilen kredi notunuz düşük olmasın.

Eğer kredi notunuz iyi ise sorunsuz kredi çekebilirsiniz. Diyelim ki çalışmıyorsunuz ve SGK kaydınız yok. Üzülmeyin çünkü SGK kaydı olmadan kredi veren bankalarda mevcuttur. Bankalar bu kişilerin kredi başvurusunu değerlendirirken, kendilerini sağlama almak için müşterilerinden ev, araba, arsa için ipotek isteyebilirler. Yani çekeceğiniz kredi bitinceye kadar taşınır ve taşınmaz mallar bankalar tarafından rehin alınmıştır. Olur ya krediyi ödeyemez iseniz banka rehin aldığı malınızı satıp parasını faiziyle beraber tahsil eder.

Tabi çekeceğiniz kredi miktarı, ipotek olarak vereceğiniz malın değerinden düşük olması aranan şartlardandır. Bankaların kredi verinken kriter aldığı kredi notunuzu yükseltebilmek için de bir hesap açtırın, ara sıra o hesaba para yatırıp para çekin veya otomatik ödeme talimatları verin. Acil nakit lazım diyenlere verebileceğimiz diğer bir fikir ise, eğer maaşlarını bankalardan alıyorlarsa ek hesabı kullanabilirler.

Veya kredi kartlarından taksitle cep telefonu, dizüstü bilgisayarı gibi elektronik eşyalar satın alabilirler veya kullanmış oldukları faturalı hat üzerinden uzun vadeli ödeme seçenekli yeni bir cep telefonu alabilirler ve bu aldıkları cihazları uygun çok fazla zarar etmeden uygun fiyata satıp bir nebze de olsa acil nakit ihtiyaçlarını karşılamış olurlar.

Acil Nakit Lazım diyenler, internet üzerinden düşük kredili faiz veriyoruz, tüm borcunuz kapatıyoruz gibi kredi tuzaklarına düşmeyin. Çekeceğiniz kredileri aceleye getirip yüksek faiz ödemeyin. İhtiyacınız ne kadar ise o kadar kredi kullanın. Çekmiş olduğunuz kredinin bir de geri ödemesi olduğunu ve tekrar nakit sıkıntısına düşebileceğinizi unutmayın.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git