Acil Para Bulmam Lazım Diyenler Buraya Baksın

Bitmek bilmeyen ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız para, bazen bu ihtiyaçlar aniden belirlenmekte ve hiç hesapta olmayan para ihtiyaçları çıkarabilir. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için de Acil Para bulmam lazım diyenlerdenseniz ve nereden bulacağınız konusunda fikriniz yoksa para bulma konusunda size yardımcı olacak bu yazıyı dikkatli okuyun derim.

Size ilk tavsiyemiz ihtiyacınız olan parayı çevrenizden, dost ve akrabalarınızdan karşılamanızdır. İstediğiniz parayı eğer ki tek kişi paranın hepsini verebilecek gücü yoksa o zaman da birden fazla kişilerden ayrı ayrı borç alıp ihtiyacınız olan parayı tamamlayabilirsiniz. Bu birinci seçenekte başarısız oldunuz ve çevrenizden borç para alamadıysanız o zaman tek çare bankalar olacaktır.

İhtiyacınız olan para miktarı az ve kısa sürede borcunuzu tamamlayabilirseniz banka vadesiz hesabınızdan ek hesap açtırabilir veya kartınızda ek hesap bakiyesini kullanabilirsiniz. Çünkü ek hesaptan çekilecek para günlük faiz işlemektedir ve kısa sürede borcunuzu ödemeyi planlıyorsanız daha az faiz ödeyeceksiniz. Ek hesaptan çekeceğim para benim işimi görmez ve ben uzun vadeli ödemek istiyorum diyorsanız o zaman tüketici kredisi çekmekten başka alternatifiniz yok.

Bankaların vade süresine göre müşterilerine vermiş oldukları tüketici kredilerinin faiz oranları değişiklik göstermektedir. Tüketici kredisi çekerken sizden dosya masrafı altında kesilecek bakiyenin en az kesilecek bankaları araştırın derim. Eğer ki kredi notunuzda bir sıkıntı yoksa tüm bankalar artık kefilsiz kredi vermektedir. Bu kadar banka alternatifiniz varken krediyi çekme işin aceleye getirmeden, size en uygun kredi imkânı veren bankaları tercih edin. Acil para bulmam lazım diyenlerin yöneleceği diğer bir para bulma adresi ise Kredi Kartlarıdır. Kredi Kartlarınızdan nakit para çekme şansınız bulunmaktadır.

Ama faiz oranları diğerlerine göre daha fazladır. Bu yüzden çok fazla tavsiye etmiyorum. Sizlere kredi kartı ile para çekme konusunda bir püf noktası belirtmek istiyorum. Uygulayacağınız bu yöntemle kredi kartı ile nakit çekmeye göre daha avantajlı ve faiz yerine sadece komisyon ödemekle kurtulacaksınız. Post cihazı kullanan bir iş yeri ile anlaşabilip, çekeceğiniz bakiye kadar kredi kartınızda çekim yaptırın ve post sahibi işletme size komisyon ücretini kesip kalan parayı size verebilir.

Son olarak siz siz olun Acil Para Bulmam Lazım diye tefecilerin kapısını çalmayın. Onlardan alacağınız para belki kısa süreli olarak sizi rahatlatabilir ama sonrası içinden çıkamayacağınız abartılı faizlerle maddi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca internet sitelerinde reklam veren ve ne oldukları belli olmayan kredi veriyoruz, kredi kartınız kapatıyoruz gibi insanların kafasını karıştıran yerlerden uzak durun. İllaki alacağım diyorsanız da iyice araştırın ve yaptığı işin resmiyetine kesinlikle bakın derim.

Etiketler:


Acil Para Bulmam Lazım Diyenler Buraya Baksın Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Aydın diyor ki:

    Krediye ihtiyacım var ama fazla başvuru yaptığım için kredi alamıyorum kkb de sorun yok

Sayfa başına git