Acil Para Lazım Nerden Nasıl Bulurum?

Bazen nakit paraya sıkışırız ve para arayışına girmek zorunda kalırız. Eş dost derken kimse bize nakit para vermeye yanaşmak istemez, ancak bu durum bizi ne kadar üzse de sıkıntımız yani para arayışımız devam etmektedir.

Muhtemelen acil para lazım olduysa, kredi kullanma, kredi kartınızdan nakit veya taksitli nakit avans veya ek hesabınız olmadığı hatta Bankalardan kırmızı kalem yediğiniz ve hiçbir kredi ürününü kullanamadığınız anlaşılmaktadır.

Kısaca Krediniz idari, yasal (icra) takibinde olduğundan dolayı da para arayışınızın olması kaçınılmazdır. Bir diğer hususta daha önce hiç banka işleminiz yoksa bankalar size yine kredi ve kredi kartı vermezler, yine maaş bodronuz, sigortalı çalışma ve gelir belgeniz yoksa yine kredi almanız oldukça zordur. buna ilişin Gelir Belgesiz Kredi Verenler yazımıza göz atmanızı isteyeceğiz, şimdi konumuza devam edelim;

Size birkaç önerimiz olacak, acil para ihtiyaçları 2000-3000 TL gibi meblağları bulmak o kadar da sor değildir aslında, örneğin bir cep telefonu operatöründen taahhütlü telefon olarak satabilirsiniz, yâda bir çok mağaza kredi kartsız kefilsiz elektronik eşya televizyon olur, telefon olur veya benzeri anında satılabilecek ürünler alınmak suretiyle küçük nakit ihtiyaçlarınızı taksitle karşılayabilirsiniz.

Yine Kredi Notunuzun düşük olmasından dolayı kredi kullanamıyorsanız İpotek karşılığı kredi kullanmanız mümkündür. Yani evinizi arabanızı veya arsanız var ise teminat göstermek suretiyle kredi almanız da mümkündür. Yine çektiğiniz krediyi 12 ay zaman geçmiş ise üzerinden yeniden yapılandırmak, başka bankadan borç kapama kredisi çekmek suretiyle 3-5 bin TL civarı para arttırmanız mümkündür.

Eğer bankalar sizin kredi notunuz oluşmamış yani bankalardan daha önce ne kredi nede kredi kartınız olmadığı için puanlamanız yapılamamıştır ki genelde genç kardeşlerimiz bu sorunu yaşamaktadırlar. Onlara tavsiyemiz, vadesiz bir hesap açmaları oraya biraz nakit koymaları ona binaen 1-2 adet otomatik ödeme Talimatı fatura tanımlamaları halinde 6-7 ay sonra krediye başvurmaları halinde 2-3 Bin gibi kredilerin çıkması mümkündür.

En son seçenek yani Senet Karşılığı Borç Para almak, Tefeciden Para Almak, gibi seçenekler her zaman riskli ve daha büyük borç bataklarına düşmemize sebep olabilir bu konuda dikkatli olmakta fayda vardır.

Etiketler:


Acil Para Lazım Nerden Nasıl Bulurum? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Hasan diyor ki:

    Benimde paraya ihtiyacım var bir imkanı yokmu bu işin

Sayfa başına git