Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Adana ‘ da Senet ile Para Veren Kurumlar

Adana ‘ da Senet ile Para Veren Kurumlar


Nakit ihtiyacı oluştuğunda doğal olarak hepimizin ilk müracaat ettiği yer bankalardır, özellikle Bireysel İhtiyaçlar konusunda oluşan nakit ihtiyaçları için Banka Kredilerine ihtiyaç duyulur ve bankaya gerekli başvurular yapılır ihtiyaç olunan tutar bankadan kredi olarak çekilir ve akabinde aylık sabit bir taksit ile öderiz. Ancak son yıllarda özellikle dar ve orta gelirli bir çok tüketici buna yüksek gelirlilerde girer aslında, Banka Borçlarını düzenli ödeyememekte ve yaptığı kredi başvuruları geri çevrilmektedir.

Bankalar kendilerine yapılan kredi başvurularında ilk baktıkları konu Kredi Notu ‘dur yani finansal ödeme alışkanlıkları. Eğer Kredi ve Kredi Kartlarınızı düzenli ödemediyseniz, sürekli aksıyorsa, Yasal takibe düşmüş kredi, icra takibine alınmış kredi kartı var ise hiç bir banka size kredi veremez.

Bankadan kredi alamamak nakit ihtiyacına arayış kesileceği anlamına gelmiyor bir çok tüketici örneğin Adana yaşayan bir kişi bankadan kredi alamayınca acaba Adana’ da Senetle Kredi verenler var mıdır? sorusunu kendine sorar çünkü acil bir nakit ihtiyacı var ve giderilmek zorunda. Doğal olarak Adana’da Senetle Para veren illa ki vardır bu işler ile uğraşanlar mutlaka her her vilayette olduğu gibi Adana ilinden de senetle para vermek isteyenler olacaktır.

Öncelikle belirtmekte fayda var, senetle para vermek yasal olarak suç, tefecilik kanunlar önüne suç sayılmıştır ve yasal yaptırımlarının olduğunu bilginize sunarız. Senetle alınan paralar oldukça yüksek faizlerle verilmekte ve aslında bu tür paraları bulmak ve almakta o kadar kolay değil, imzala senedi al parayı olmuyor bu işler, tefeci sizden sağlam bir teminat ister mesela arabanızı, evinizi varsa arsanızı ipotek eder, zaten bu mallarınız var ise takibe düşen kredinizde olsa banka bu teminatlar ile size kredi verebilir özellikle özel bankalar.

Ancak yukarıda sayılan bir taşınır veya taşınmaz’ınız yoksa niye size para versin mutlaka sizden sağlam bir teminat isteyecektir. halk arasında tefeci olarak adlandırılan kişilerden alınan paralar ödenmediği taktirde de sonuçları itibarı ile de can sıkıcı olabilmekte ve daha kötü durumlara düşmeye neden olmaktadır, mesela bitmeyen borç gibi, ancak her şeye rağmen bu kişilerden para alınacaksa kesilikle boş senede imza atılmamalı ve düzenlenen senetler tek tek kontrol edilmedi ve sağlam bir düzenleme yapılması yararınıza olacaktır. Konuya ilişkin yazımız olan Tefeciden Para Almak Doğru mu? başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Adana ‘ da Senet ile Para Veren Kurumlar Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Yalçın dedi ki:

  Kredi notum düşük olduğundan kredi cekemiyorum kamuda çalışıyorum maasim 1800 tl 10 bin tl ihtiyacım var eğer faiz cazip gelirse kredi kullanabilirim adananada ikamet ediyorum

 2. Huseyin dedi ki:

  Benimde 3 bin tlye ihtiyacim var her ay 500 ödeeim faizi önemli degil..

 3. erdal dedi ki:

  5.500 tl. belediye personeliyim ayda 500 oderim.05414735326

 4. mert dedi ki:

  acil 10.000 tl ihityacım var devlet memuruyum aylık 1000 tl öderim

 5. ÜNAL KOÇ dedi ki:

  sgk emeklisiym ve özel bir şirkette yönetici olarak çalışıyorum senetle kefilsiz 5.000tl ye ihtiyacım var geri ödeme ayda 500 tl ödeyebilirim lütfen mail adresinden tarafıma ulaşınız

Sayfa başına git