Kredi Verenler > Banka Haberleri > Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar


Günümüzde para yerine geçen ve 30 gün sonra ödeme imkânı tanıyan kredi kartları, günümüzde en çok kullanılan banka ürünüdür. Özellikle yapılan alışverişlerin taksitlendirilmesi, internet dahil bir çok ticari işletmelerde geçerliliği olan kredi kartları bilinçli kullanıldığında, gelir gider düzeyi ayarlandığında gerçekten iyi bir araçtır.

Ancak bankalar, kredi kart kullanıcılarından yıllık kart aidat ücreti adı altında ücret talep etmeleri tüketici için can sıkıntısına neden olmaktadır. Kart aidat ücretinden dolayı tüketiciler ya kredi kartlarını iptal etmekte ya da kart aidat ücreti almayan bankaların kredi kartlarını kullanmaktadır.

Bankalarda daha fazla kredi kart kullanıcısına sahip olmak için yıllık aidat ücreti olmayan kredi kartlarını müşterilerin hizmetine sunmuştur. Bu yazımızda kart aidat ücreti alınmayan kredi kartlarından bahsedeceğiz.

Maksimum Aidatsız Kart: Alışverişlerde maksi puan veren ve puanları anlaşmalı iş yerlerinde kullandıran Maksimum Aidatsız kartta yıllık kart aidat ücreti alınmamaktadır. Ancak bu kart ile yurt dışı harcamalarında verilen maksi puanlardan, taksit ötelemelerinden, müze kart avantajından ve hediye kampanyalarından yararlanılamıyor.

Free Kart: Akbank’ın Free kredi kartı da kart aidat ücreti almayan kartlardan biridir. Bu kart ile taksitli alışverişler yapabilir, taksit ötelemelerinde bulunabilirsiniz.

Pegasus Plus Kart:  ING Banka ait bu kartta, hem yapılan alışverişlerden hem de Pegasus Havacılıktan yapılan harcamalar için puan kazandıran, yıllık kart aidatı olmayan kredi kartıdır. Fatura ve vergi ödemeleri, sigorta hizmetleri, kamu işlemleri ve hizmetleri, köprü ve otoyol ücretleri ve para cezaları Uçuş Puan kazanımına dâhil değildir.

Bonus Flexi: Garanti Bankasına ait Flexi kredi kartında, alışveriş yapıp bonus puan veren Flexi kredi kartında yıllık kart aidat ücreti yoktur. Bu kartta 1 yıl içersinden en fazla 50 TL bonus kazanabilirsiniz.

World Eko Kart: Yapı Kredi Bankasının ana kredi kartı olan World kredi kartın tüm özelliklerine sahip 50 TL ve üzeri işlemlerinizi POS’ cihazından şifre girerek temassız olarak kartınızı okutabileceğiniz, ek kart çıkartma hakkına sahip olacağınız ve yıllık kart aidatı ödemeyeceğiniz kredi kartıdır.

Tercih Kart: Vakıfbank’a ait World Tercih kartta kart aidat ücreti alınmayan diğer bir kredi kartıdır. World üye iş yerlerinden World puan kazandıran, taksit imkanı sunan kredi kartıdır.

Fix Kart: Yurt içi ve dışı harcamalarda geçerli olan, yapılan alışverişlere öteleme imkanı sunan, kart aidat ücreti alınmayan Finasbank’a ait kredi kartıdır.

HSBC Concept: Otomatik ödeme ve ek limit nakit kullanabileceğiniz, kartınızın çalınması, kaybolması veya kartınızla aldığınız eşyaların zarar görmesi durumunda Kayıp-Çalıntı ve Alışveriş Teminatı’ndan ücretsiz faydalanabileceğiniz, yıllık kart aidat ücretinin olmadığı kredi kartıdır.

Bank’O Card: Odeabank’ın kart aidat ücreti alınmayan kredi kartıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git