Kredi Verenler > Krediler > Akbank Artı Para ve Faiz Oranları

Akbank Artı Para ve Faiz Oranları


Vadesiz hesaplara tanınan ve halk arasında ek para, ek maaş gibi isimler verilen hizmetlerden biri de Akbank tarafından verilen Artı para hizmetidir. Hesabınızda para kalmadığı zaman Akbank tarafından belli limite kadar bankacılık hizmetlerinizin aksamadan devam etmesini sağlayan halk dilinde ek hesap, maaş eksi hesap gibi isimler ile anılan Artı Para hizmeti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi vadesiz hesabınızda ki bakiyenin kalmaması üzerine devreye giren Artı Para sayesinde vergi ve SSK ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz hizmet faturalarınızı ödeyebilir, otomatik talimat verebilirsiniz. Yine havale, EFT işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Akbank’ın Artı Para ile ilgili diğer bir hizmeti ise kredi borç ve kredi kart borcunuzun ödenmesidir.

Bunun için Akbank telefon bankacılığı ve internet – mobil bankacılık sistemleri üzerinden limitinizi bu ödemeler için açtırabilirsiniz.  Artı Para borç ödemeleri, vadesiz hesabınıza her para girişinde varsa Artı Para borcunuz, sistem tarafından otomatikman borcunuz kesilecektir. Yapılan para girişi, Artı Para borcunuzu kapatıyorsa kalan para bakiyenizde yansır.

Eğer ki yapılan para girişi Artı Para borcunu kapatmıyorsa giren para ile mevcut borç arasında ki fark sizin kullanabileceğiniz Artı Para limiti olarak kalacaktır. Akbank Artı Para sistemi günlük faiz uygulandığı için borcunuzu ne kadar çabuk öderseniz o kadar az faiz işlenmektedir.

Akbank Artı Para faizi ise aylık %2.02 oranında faiz uygulanmaktadır. Yüksek maliyetli bir kredi türü olduğu için kısa süreli ve acil nakit ihtiyaçlar için kullanılmasını tavsiye ederiz. Artı Para’nızı hafta sonu kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırmanız halinde ise 3 günlük faiz ödersiniz. Akbank Artı Para’nın en önemli özelliği ise Artı Para’yı kullanmaya başladığınız günden itibaren en fazla 3 ay içerisinde yapacağınız ödemelerde Artı Paranızı artıya geçirmeniz gerekmektedir.

Ödeme Yapılmadığı zaman artı paraya geçinceye kadar hesabınızı geçici olarak kullanıma kapanacaktır. Akbank Artı Para talebi için kimlik belgenizin fotokopisi ve adınıza kayıtlı hizmet faturanızı ibraz etmek orundasınız. Yine gelir belgesi ve serbest çalışanları için de vergi levhası ve ticaret sicil belgenizi teslim etmek zorundasınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git