Altın’a Yatırım Ne Kadar Mantıklı

Merhabalar , son zamanların en çok değer kazanan yatırım araçlarından 1 tanesi olan altın son aylarda dengesiz bir şekilde artış ve düşüş yaşıyor durum böyle olunca ister istemez yatırımcılarda kararsız kalıyor peki ne yapmak gerek bu günlerde ? Geçmiş günlerde altın fiyatları düzenli olarak artış gösteriyordu Son 3 ay grafiğine baktığımız zaman 148 tl den başlangıç yapmış 153 tl’ye kadar yükselmiş ve bugün itibari ile gramı 141 tl olarak serbest piyasada satılmakta. Şimdi gelelim konumuza bugünlerde altın fiyatlarındaki bu düzensiz düşüş ve çıkışlardan dolayı hem yatırımcı hemde vatandaş temkinli çünkü günlük olarak artış gösterirken düşüşte yine aynı şekilde hızlı olabiliyor bizlerde yatırım amaçlı altın almak isteyen okurlarımız için aşağıda paylaşacağımız 3 aylık grafik üzerinden son 3 ayın en düşük seviyesine geldiğini ve bugünlerde altın alınabileceğini söyleyebiliyoruz.

Nisan ayında en yüksek seviyelere ulaşmış mayıs başında ise düşüşte dün biraz artış gösteren altın bugün yine düşüşte eğer yatırım yapmak istiyorsanız bugünlerde tam zamanı diyebiliriz. Fakat kısa vadede birşey beklemek pek doğru olmaz uzun vadede ise 6 ay 1 sene içerisinde mantıklı olabilir. Başka yatırım araçları hakkında yine kendi tecrübe ettiğimiz paylaşımlara devam edeceğiz başka yazıda görüşmek üzere.

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir