Kredi Verenler > Krediler > Anında Kredi Verenler

Anında Kredi Verenler


İnternetin dünyamıza girmesinden evvel bankalar için gelişmişliğin son noktası telefon bankacılığıydı. Bankalara kredi başvurusunda bulunmak için günlerce sıra beklenir, abuk sabuk birçok belge istenirdi. Daha sonra yine günlerce kredi onaylanacak diye beklenirdi.

Bankaların az olması nedeniyle bankalar kendilerini bulunmaz Hint kumaşı sanırlar, insanı çıldırtan istekleri, adeta bitmek bilmeyen kaprisleri vardı. Ancak internet denen hızlı erişim teknolojisi sayesinde hem insanoğlunun hayatı çok değişti. Bir de işin içine çığ gibi büyüyen bankaların ortaya çıkmasıyla artık bankaların eski ağır işleyen hizmetleri yerine jet hız diyebileceğimiz hizmetler eklendi.

İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık derken artık tüm bankacılık hizmetleri, mesai saati kavramından uzak ve banka şubelerinden yapılacak tüm işlemler tek tuş ile yapılabilmektedir. İşte bu hızlı hizmet ürünlerine anında kredi hizmeti de eklenmiştir.

Bankaların İnternet ve Mobil bankacılık hizmetleri sayesinde, banka şubelerine gitmeden, kullanılacak kredilere ödenecek faizler, kesintiler, aylık ödeme miktarı, vade bitimde ödenecek kredi miktarları gibi birçok sorunun cevabını bulmaktadır. İnternet Bankacılığı sayesinde kredi başvuruları yapılabilmekte ve çok kısa bir süre sonra kredi onay talebi bilgisi verilmektedir.

Öyle ki onaylanan kredi tutarları saat kaç olursa olsun, gece yarısı bile kredi talebinde bulunan kişinin hesabına aktarılmaktadır. Anında kredi başvurusu yapmak ve krediye sahip olabilmek için İnternet Bankacılığı dışında cep telefonlarından gönderilecek kredi talep mesajları ile de kredi talebinde bulunabilir ve çok kısa bir süre içersinde cep telefonlarına kredinin onaylanıp onaylanmadığı mesajı gelmektedir.

İnternetten önce kişilere kredi verilip verilemesi araştırılması uzun sürmekteydi. Merkez Bankasının verilerine ulaşmak ve cevap almak günlerce sürebiliyordu. Günümüzde Findeks sayesinde artık kişilerin kredi not bilgilerine hemen ulaşılmakta ve yapılan istihbarat çalışması sonrası 5 dakika gibi kısa bir sürede kredi talep cevabı verilmektedir.

Son olarak yeter ki kredi kullanabilecek şartlara hâkim olalım ve kredi notumuz yüksek olsun. Kredi notu düşük olanlar hangi yolu denerse desin kredi alma konusunda başarısız olacaklardır. Veya alabilmeleri için teminat, kefil göstermeleri gerecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git