Senetle Para

Gündelik hayatta artan harcama kalemleri ve tüketim alışkanlığımızın hızla ve önlenemez yükselişi nedeniyle bir çok insan nakit para ihtiyacı oluşmakta ve kazanılan gelir o an için yetmemektedir. Bundan dolayı her nakit ihtiyacı hasıl olduğunda başvurulan ilk yer hiç şüphesiz Banka İhtiyaç Kredisidir.

Ancak son yıllarda artan batık krediler, ödenmeyen kredi kartları ve akabinde gelen yasal takip ve icra takipleri. Nakit Para arayışında olan tüketiciler öncelikle Bireysel Kredi kullanmak isterler ancak kredi notu düşük veya banka kara listede oldukları için kredi alamazlar. Yine mevcut kredi kartları var ise oda zaten muhtemelen eksik ödeme veya ödememe gibi sebeplerden dolayı nakit para çekimi kullanıma kapatılmıştır. Zaten olan Kredi Kartı Limiti de dolmuştur.

yukarıda izah edilen sebeplerden dolayı nakit ihtiyacı olan kişiler alternatif arayışlara girmektedirler ve Senetle Borç Para arayışına girmektedirler. girilen bu arayışta en kolay ulaşmak için ikamet ettiği ilde acaba Senetle Kredi Veren Var mı? arayışı oldukça olağandır. Ankara İlinde ikamet edeni birisi böyle bir arayışı var ise Ankara’ da Senetle Borç Para Verenler kim diye araştırma içine girmesi oldukça doğaldır.

senet karşılığı veya senet imzalamak suretiyle borç para veya kredi verenler arayışında yukarıda örneğini verdiğimiz Ankara Senetle Para veya Kredi Verenler gibi arayışlar aslında oldukça çoktur. Ankara Senetle Para Veren İllaki vardır. Bu tür alışverişlerde genelde parayı alacak ve verecek kişiler birbirlerini İnternet ortamı veya yüz yüze görüşerek bulabilmektedirler. Yani Ankara Kim Senetle Para verir? derseniz mutlaka senetle ve taksitli para verecek birileri çıkacaktır.

Son olarak dikkat edilmesi gereken husus ise; Ülkemizde yasal olarak krediyi sadece bankalar ve bazı özel izinlerle kurulmuş kurumlar verir. Senet imzalamak suretiyle alınan paralar borç alışverişleri gibi görülür. Yine bu tür alışverişler yapılırken dikkatli olmakta fayda vardır. Boş senet imzalamak gibi bir yanlışa düşülmemeli, anlaşılan faiz oranı üzerinden ve aylık senetler yapılmak üzere borçlar tanzim ve imza altına alınmalıdır. Yine toplam borç tek senet ile yapılacaksa ödenen her tutar senet üzerine ödendikçe yazılmasının sağlanması sizin yararınızadır.

unutmamak gerekir ki senetle alınan paraların ödenmemesi, banka kredilerine göre daha riskli ve sıkıntılı süreçlere götürmesi mümkündür. Asla Ödemeyeceğiniz paraları almayın.

Benzer yazımız Acil Para Lazım Nerden Nasıl Bulurum? ve Senetle Para veya Kredi başlıklı yazılar ilginiz çekebilir.

Etiketler:


Senetle Para Konusuna 40 Yorum Yapıldı
 1. eser albayrak diyor ki:

  acil 5000 ihtiyacım var maliye bakanlığında çalışıyorum. dönüş yaparsanız sevinirim.

 2. YUSUF diyor ki:

  ACİL 10000 ihtiyacım kamuda memur olarak çalışıyorum geçmişte bankalarla soru yaşadım kapattığım halde kredi kullanamıyorum aylık taksitler halinde ödeme yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 3. Salim gürcan yazar diyor ki:

  Ankarada görevli Jandarma personeliyim. Aacil 30000 tl ye ihtiyacım var. Taksitle veya ağustos 2017 de emekliligimde peşin kapatabilirim

 4. Asli diyor ki:

  Acil 15 bin yardim edin

 5. Mehmet diyor ki:

  Kamuda memurum. 10000 tl nakite ihtiyacım var.

 6. Adem diyor ki:

  Acil 15000 ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 7. Umut diyor ki:

  Ankara da ikamet ediyorum

 8. Umut diyor ki:

  Merhaba
  Geçmişte bankalar ile sorun yaşadım ama hepsini kapattım şu an için hiçbir bankaya borcum bulunmuyor.
  13.000 liraya ihtiyacım var.
  Yardımcı olabilirmisiniz ?

 9. önder diyor ki:

  ankaradayım acil 5000 ihtiyacım var senetle öderim

Sayfa başına git