Kredi Verenler > Krediler > Konut Kredileri > Aynı Anda Konut ve İhtiyaç Kredisi Alınabilir mi ?

Aynı Anda Konut ve İhtiyaç Kredisi Alınabilir mi ?


Konut kredisi çekmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de konut kredisi aldıktan sonra ikinci ev kredisi alabilir miyim ? sorusunun cevabı olmaktadır. Bu yüzden sizler için bu konu hakkında araştırma yaparak bilgi vermek istedik.

İstediğiniz kadar konut kredisi alabilmeniz konusunda belirli bir sayı yoktur. Bu tamamen sizinle ilgili bir durumdur. Aldığınız bu krediyi ödeyebilecek potansiyeliniz varsa ve kredi notunuz bankanın kriterlerindeyse veya yüksekse ödeyebilme potansiyelinizi gelir belgesi tarzı belgelerle ispatlayabiliyorsanız , aynı anda iki konut kredisi alabilmenız mümkündür. Peki aynı anda birden fazla bankadan kredi alabilir miyim ? sorusuna cevap olarak , alacağınız birden fazla konut kredisini aynı bankadan almak gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır ve aynı gün farklı bankalardan kredi bile alma hakkına sahipsiniz. Bu yüzden dilediğiniz bankadan yukarıdaki kriterleri karşılamanız durumunda dilediğiniz kadar kredi alabilirsiniz. Kredi tipinin aynı olması şartı da yoktur. Konut ve ihtiyaç kredisi aynı anda çekilebilir mi diyecek olursanız evet çekilebilir. Siz ödemelerinizi sürekli olarak düzenli yapıyorsanız , ödeme potansiyeliniz var ise siz bankalara başvurmadan zaten onlar sizi bulacaktır.

Konut kredisi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse , aldığınız maaşınız veya kendi işinizden kaynaklı bir geliriniz var ve çeşitli sebeplerden dolayı birikim yapamadıysanız , birikim yapmak için yeterli zamanınız olmadıysa veya birikim yaptınız , fakat almak istediğiniz ev için yeterli değilse konut değerinin tamamını veya eksik kalan kısmı için konut kredisi alabilirsiniz. Her ay kira ödeyerek hiçbir yatırımınız olmaması yerine her ay kredi taksitlerini ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Konut kredisi ile ev sahibi olmak önceden baya masraflıydı , fakat günümüzde bankalar arasındaki rekabetten dolayı hemen hemen her banka faiz oranı düşürmeye gitmiştir. Bu yüzden konut için alacağınız krediyi başka bir ödemede kullanamazsınız ve evin değerinden daha yüksek bir tutarda konut kredisi alamazsınız.

Birçok bankadan alacağınız uygun konut kredisi için kısaca örnek verelim ;

Aynı Anda İki Konut Kredisi Alınabilir mi ? Akbank Konut Kredisi Kampanyası size ev sahibi olabilmeniz için cazip bir teklif sunmaktadır. Bu cazip teklif için faiz oranı 24 Aralık 2016 tarihinde 0,90 olarak verilmektedir. Bu faiz oranı birçok banka için geçerli olup Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası da bu faiz oranıyla konut kredisi vermektedir. Konut kredisi hesaplama için ana sayfamızda bulunan kredi hesaplama aracı yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü soru için yorum kısmına sorularınızı yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git