Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Banka Dışı Alternatif Para Bulma

Banka Dışı Alternatif Para Bulma


Bankalara kredi için başvurdunuz ama kredi notunuz çok düşük ve kırmızı gruptasınız. Durum böyle olunca banka size kredi vermeyecek. Ama acil nakitte ihtiyacınız var. İşte size bu yazımızda Banka dışı alternatif para bulma yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanlar, banka dışında alternatif para bulma yollarını ararken, banka kredi notunuzu yükseltmeyi ihmal etmemelidir. Çünkü hangi bir gün bankalar dışında para bulabileceksiniz ki? Bankalar, kimseye minnet etmeden para alabileceğimiz kurumlardır. Gelelim asıl konumuza. Ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz sözüne güvenerekten anne ve babanızdan isteyebilirsiniz.

Yok, benim annem babam öldü diyorsanız yapacak bir şey yok o zaman. İlk önce varsa kredi kartımızla başlayabiliriz. Kredi kartımızla vadesi uzun seçenekler karşısında para eden, hemen satılabilen ürünler alabiliriz. Bu ürünleri, fazla zarar etmeden paraya çevirip, bir nebzede olsa cebimize sıcak para girebilir. Diğer bir seçenek ise kredi karttan nakit çekmek olabilir. Fakat faizi oranları yüksek olduğu için en sona saklanacak bir tercih olsun bu.

Kredi kartınız ile altın alma veya kredi kart post cihazı olan bir işletmeden, komisyonunu ödemek şartıyla para çektirebilirsiniz. Böylece işletme size nakit para vermiş olacaktır. Kredi kartınızla Kredi kartınız yok diyelim. O zaman da senetle mal almaya çalışın. Mesela bir cep telefon bayisinden veya beyaz eşya mağazasından senet karşılığı, sadece borcunuzu ödeyebilecek kadar mal satın alabilirsiniz Yine almış olduğunuz o malları satarak kısa süreli de olsa ihtiyacınız karşılaşmış olabilirsiniz.

Bie Başka yol ise eğer Milli Eğitim Bakanlığı personeli iseniz İLKSAN dan kredi alabilirsiniz İLKSAN Kredisi (İkraz) Nedir Kimler Alabilir? başlıklı makalemizde bunun ayrıntısını vermiştik.

Diğer bir yol ise cep telefon faturanıza dâhil edilecek ek ücret ile yeni bir cep telefon almanız olabilir. Şöyle ki bazı cep telefon operatörleri, mevcut hattınızın üzerine yeni bir cep telefonu alma hakkı veriyor. Diyelim ki aylık faturanız 30 TL ve faturanızın üzerine 50 TL daha ekleyip size yeni bir telefon alma şansı veriyor. Bu yöntemle de, yeni almış olduğunuz telefonu satarak da geçişi de olsa nakit sıkıntısına dur diyebilirsiniz. Banka dışı alternatif para bulma yolları yazımızda son olarak tavsiye edebileceğimiz yöntem ise, senet veya komisyon karşılığı kredi veren kurumlarla anlaşmasıdır.

İnternet ortamında para veriyoruz, borçlarınızı kapatıyoruz, borçlarınızı yapılandırıyoruz gibi faaliyette bulunan birçok dolandırıcı siteler bulunmaktadır. Aman bunlara dikkat. Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak da var. Son atımlık barutunuzu da bu dolandırıcılara kaptırmayın. Bu yüzden bu tür komisyonla çalışan yerlerin iyi araştırılması gerekmektedir. Tefecilerden ise kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz.

En büyük dileğimiz, kimsenin Banka dışı alternatif para bulma yollarını aramaması, ekonomik dar boğaza düşmemelidir. Eğer ki nakit ihtiyacı ortaya çıkarsa da normal insanlar gibi nakit ihtiyaçlarını bankalardan karşılaması en büyük dileğimizdir. Bu yüzden bu durumlara düşmemek için bilinçli harcamalar yapmalı, borç bitmeden tekrar borç yapılmamalıdır. En kısa sürede sıkıntılarınızın bitmesi dileğiyle.

Banka Dışı Alternatif Para Bulma Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. mehmet dedi ki:

  slm bana 150.000liraya ihtiyacım var ben araba alacam alacagım arabayı sizin üzerinize ibodek ederim. bn mehmet…gsm

 2. Mehmet Erman dedi ki:

  Merhabalar ismim mehmet 25 bin tl ye ihtiyacim var yardımcı olursanız sevinirim 0546628xx33

 3. kemal dedi ki:

  5000binlira nakit lazim ilgilenen 05496778007

 4. NESRIN dedi ki:

  Merhabalar.Ben istanbul gaziosmanpaşa’da aynı dairede 7 yıldır oturuyorum.Hemsireyim.gelir durumum iyi.bankadan kredi çekememe durumum abime kefil oldum ve ödemedigi için kara listeye girdim banka maaşımın bir kısmına el koydu.Benim acil olarak 20bin tl ihtiyacım var.36 ay geri ödemeli olarak.ilgilenen bir şirket veya kişiler varsa lütfen geri dönüş yapın.
  Tel:05458147252

  1. Bir umut dedi ki:

   nesrin hanım ideal yol,teminatlı kredi kartı alarak kara listeden cıkmanız. 3 ay sabredin. kredi alırsınız. ornekleri mevcut. örnek Teb marifetli kredi kartı.

Sayfa başına git