Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Banka Dışında Kredi Veren Var mı?

Banka Dışında Kredi Veren Var mı?


Bir iş veya projenin gerçek hayata aktarılabilmesi için kredi desteğine ihtiyacınız olabilir. Bankalar dışında kredi veren var mı peki böyle şeyler için? Eğer gerçekten geleceği olan bir projeniz varsa kredi bulabileceğiniz çok çeşitli yerler var. Her zaman kendi iş yerini açmak istemiş olan kişiler için iş kurma desteği veren kurumlar devlet tarafından desteklenmekteler.

Ancak kişisel kullanım için bankalar haricinde kredi bulabileceğiniz bir yer maalesef bulunmamakta. Kişisel kullanım alanı şu şekilde belirlenebilir: tatil, alışveriş, araç – ev alma vb. Tabii eğitim, iş kurma, projelendirme, bilimsel ilerleme, sanatsal aktiviteler için kredi alabileceğiniz bazı yerler var.

İş kurma ve projelendirme kredilerini KOSGEB’den alabilirsiniz. KOSGEB genellikle iş kurma için kolay kredi vermektedir, çok yüksek bir meblağ değildir, 30 bin TL kadar verir ancak bu meblağ ile bile temel giderleri karşılayabilirsiniz. Projeler için en doğru yer TÜBİTAK olacaktır, Türkiye’nin en büyük araştırma kurumuna projenizin taslağını veya prototipini gönderirseniz size kısa süre içerisinde geri dönüş yaparlar.

Bankalar dışında kredi veren var mı sorusunun cevabı aslında ne için kredi istediğinizde gizli. Eğitim için kredi istiyorsanız devlete başvurabilirsiniz, KYK yurtları ve hibe kredi için başvurabilirsiniz. Ayrıca şuanda üniversite okuyan, yüksek lisans ve doktora, mastır yapan herkes “geri ödemeli” olarak kredi alabilirler. Yani bu krediyi almak için herhangi bir şart bulunmamaktadır, hibe kredi çıkmasa bile geri ödemeli krediyi alabilirsiniz.

Son olarak bankalar dışında kredi alınabilecek yerler arasında Ziraat Bankası ve tarımcılık kurumları var. Hayvancılıkla veya çiftçilik ile meşgulseniz hem hibe kredi, hem de geri ödemeli krediler alabilirsiniz. Türkiye devleti bu konuda oldukça iyi imkanlar sunmaktadır.

Modern tarım ve hayvancılığın gelişmesi, tarım alanlarının tam veriminde kullanılması için çok çeşitli imkanlar tanıyor. Ziraat Bankası bu konuda lider konumda; çünkü kuruluş amacı tam olarak da tarım ve hayvancılığı geliştirmek.

Başka bir amaçla kredi arıyorsanız ilgili dernek ve kuruluşlarla görüşebilirsiniz. Ancak hiçbir geliştirme, proje, aktivite olmadan; sadece kişisel ihtiyacınız için krediyi bankalar haricinde bir yerden alamazsınız.

Banka Dışında Kredi Veren Var mı? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Betul durak dedi ki:

    Kredi puanim dusuk acil nakite ihtiyacim var nereden alirim

  2. Niyazi yoleri dedi ki:

    Fabrikama ek yatirimprojeme kredi ariyorum

Sayfa başına git