Banka Kredi, Sicil Affı Nedir ?

En çok merak edilen sorulardan bir taneside Bankalarda kredi sicil affı ile alakalı bilgilerdir. Bir çok Bankalara daha önce borcu olanların sicilleri epeyce kötü durumda, yasada şuanda sicil affı konusu gündeme geldi. 12,5 milyon borçlu vatandaşa sicil affı umut ışığı oldu. Kredi kartını 6 ay içerisinde kapatanlar kara listeden çıkarılacaklar.

12,5 milyon kişiyi ilgilendiren bu düzenlemede kredi, çek, senet, kredi kartı borçlarını ödeyenler bankaların kara listelerinden isimlerini sildirebilecekler.

6 Ay içerisinde ödenen borçlar olumsuz kayıtlar listesinden silinecek. Sicil affı TBMM’nin onayından resmen geçti.

Sicil affı’nın yürürlüğe girmesi vatandaşın adeta yüzünü güldürmeyi başardı.

Banka Sicili Nasıl Oluşur ?

Bankalara olan borçlarınızı ödemediğinizde bankanız borcunu tahsil etmek için yasal yolları kullanmakta. Eğer kara listeye girerseniz ise 5 yıl boyunca bankalardan herhangi bir kredi alamıyorsunuz. Daha önce benzer bir durumda benim başıma gelmişti bankayı arayıp kartı kapattırmıştım fakat kart aidatı çıkmış o dönem haliyle kart kapanmamış aidat borcuda avukat masrafları felan derken o dönem 274 tl felandı bahsettiğim 12 sene önce sonrasında tam 5 sene sonra 12 kasım tarihinde puanım ortalama 500 artış gerçekleşti. Sizlerde hem af hemde bu konulara dikkat ederseniz karlı çıkarsınız.

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir