Kredi Verenler > Banka Haberleri > Banka Kredisi Almak için Kaç Ay Sigortalı Çalışmak Gerek ?

Banka Kredisi Almak için Kaç Ay Sigortalı Çalışmak Gerek ?


Kredi çekmek isteyen kişilerin bir kısmı çalışmamakta ve çalışmayan kitle kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar şeklinde sorularla bizimle iletişime geçmektedir. Bu yüzden bu konuyla ilgili araştırma yaparak kafanızdaki sorulara cevap verebilecek bu yazımızı hazırladık.

Öncelikle ihtiyaç kredisi nedir ? sorusundan başlamak istiyorum. İhtiyaç kredisi alabilmek için hiçbir şey alma zorunluluğunuz yoktur. Herhangi bir sebepten dolayı bu krediyi almak isteyebilirsiniz. Bu sebeplere genel olarak acil nakit ihtiyacı diyebiliriz. Örnek vermek gerekirse ; tatile gidecekseniz veya evinize alacağınız mobilya , beyaz eşya gibi ürünler alacaksanız , evinize tadilat yapacaksanız ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Yani çok sıkıştım para lazım dediğiniz her an için ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Peki ihtiyaç kredisi kimlere verilir ?

Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Çünkü her banka belirlenmiş olan yasalar çerçevesinde kendi kurallarını koymuştur. Örnek vermek gerekirse kredi notu düşük olan kişiye bir banka kredi verebilecekken , bir diğer banka riske girmemek için vermeyebilir. Buna dayanarak diyebiliriz ki her banka kendine özgü kredi çekmek için gerekli şartlar belirleyebilir. Bu soruya genel olarak bir cevap vermek gerekirse gelir belgesi bulunan ve kredi notu normal olan herkes ihtiyaç kredisi alabilir. Ayrıca kredi notu yüksek olan kişiler daha uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kredi kullanabilirler. Bu yüzden faiz oranı düşük kredi çekebilmek için borçlarınızı düizenli olarak geciktirmeden ödeyerek kredi notunuzu yüksek tutmanızı tavsiye ederiz.

Herhangi bir bankanın size kredi verebilmesi için bu talep ettiğiniz krediyi bankaya düzenli olarak geri ödeyebileceğinizi göstermeniz gerekmektedir. Eğer bir yerde çalıştığınızı göstererek kredi çekmek istiyorsanız , belirli bir süre sigortanızın düzenli olarak yattığı bir işte çalışmak zorundasınız. Peki kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir ? Hiçbir banka 1 ay çalıştığınız bir işte ilk ay sigortanız yattığı için size kredi vermez. Öncelikle bankaya düzenli bir işinizin yani gelirinizin olduğunu ispat etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden de en az 4 ay bankaya göre değişerek 6 ay sigortanızın işvereniniz tarafından düzenli olarak yatması gerekmektedir. İhtiyaç kredisi alabilmek için kesinlikle çalışmak gerekmiyor. Bankaya gösterebileceğiniz bir kira geliriniz veya gayrimenkul sahibi olmanız durumunda da çalışmanıza gerek kalmadan ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Almak için Kaç Ay Sigortalı Çalışmak Gerek ?Son olarak önceden de söylediğimiz gibi kredi notu bütün krediler de olduğu gibi ihtiyaç kredisinde de çok önemlidir. Bu yüzden kredi notunuzu borçlarınızı düzenli ödeyerek yüksek tutmanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan her türlü soruyu aşağıda bulunan yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git