Kredi Verenler > Banka Haberleri > Bankadan Arsa ve Tarla Kredisi Çekmek

Bankadan Arsa ve Tarla Kredisi Çekmek


Bankalar tüketicilere arsa ve tarla kredisi için teşvik eder, bunları almak için de uygun kredi desteği sağlamaktadır. Bazı bankalar tüketicilerin arsa ve tarla satın almaları için kredi desteği sunarken gerekli şartların yerine getirilmesiyle kredi vermektedir. Aynı zamanda bankalardan arsa ve tarla satın almak için bankaların istedikleri belgeler gibi konular üzerinde duracağız. Yazımızı okumaya devam ediniz.

Son zamanlar banka tarafından sunulan hizmetlerden bir tanesi de arsa veya tarla almak isteyen tüketicilere sunulan kredi imkanıdır. Tüketiciler arsa veya tarla satın almak için yeterli sermayesi olmadığı zaman bu sermayeyi bankalardan temin etmek ister. Bankalarda tüketiciye bu mülklerin alımı için yeteri miktarda sermaye desteği sağlar ancak verilen sermayenin geri ödemesinde bazı istenmeyen sıkıntılar çıkabilmektedir.

Bankadan Arsa ve Tarla Kredisi Çekmek Tüketicilerin arsa ve tarla satın almak için yeterli sermaye sağlayan bankalar şunlardır:

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Finansbank gibi bankalardan tüketiciler arsa ve tarla kredisi için başvuruda bulunabilir.

 

Ziraat Bankası Arsa kredisi Nasıl Alınır ?

Tüketicilerin Ziraat Bankasından arsa kredisi başvurusunda bulunması için ipotekli bireysel finansman kredisine başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece işyeri ve arsa alımı için sahibi olabilecektir. Bu krediyi ise işyerinin ve arsanın ekspertiz değerine göre kredi yüzdeliği değişmektedir. Ziraat Bankası işyeri ekspertiz değerinin için %75’ini kullandırırken, arsa içinde ekspertizin değerinin %50 sini kullandırmaktadır.

Ayrıca alınan kredi ister işyeri için olsun isterse de arsa için olsun yapılan vade sayısı 36 ay olmaktadır. İşyeri ve arsa için ipotek kullandırılmak zorundadır. Banka kredi vererek ipotek ettireceği işyeri, arsa veya tarla için ekspertiz değeri düşük çıkarsa bunun için tüketiciden ek kefil veya teminat isteme hakkına sahiptir.

Vakıfbank Arsa Kredisi Nasıl Alınır ?

Arsa ve tarla almak isteyen tüketicilerin, Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi adı altında ‘ Arsa İpotekli İhtiyaç Kredisi’ kullanabilmektedir. Vakıfbank tüketicinin arsasının üzerine kredi kullanırken, eski ipotek ettirdiği arsanın üzerine yapabilirken yeni alacağı arsanın üzerine de ipotek koyarak, ipotekli kredi verebilmektedir.

Vakıfbank tüketicinin alacağı arsanın ekspertiz değerinin %75’ini karşılamaktadır. Geriye kalan %25’lik kısım ise arsa alacak olan ya da var olan arsanın üzerine kredi çekmek isteyen tüketicinin karşılaması gerekmektedir.

Finansbank Arsa Kredisi Nasıl Alınır ?

Bankadan Arsa ve Tarla Kredisi Çekmek Arsa almak isteyen tüketicilere en uygun kredi imkanı sunan banka, Finansbank’tır. Finsansbank’tan arsa kredisi almak isteyen tüketicilerin ‘ İpotekli Taksitli Ticari ’ kredisi başvurusunda bilinebilir. Finansbank arsa kredisinde 120 ay vade imkanı sağlayarak, kişinin finansal geçmişine ve mal varlığına bağlı olarak değişkenlik gösterip 1.000.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlayabilmektedir. Ayrıca finansbank’tan arsa talebinde bulunmak için teminat olara sadece arsa değil aynı zaman da ev ve konut gibi yüksek mülkiyetler de ipotek ettirilebilir.

Arsa Kredisi için Gerekli Evraklar Nelerdir ?

  • Çiftçilik belgesi
  • ÇKS ( çiftçilik kayıt sistemi) belgesi
  • Nüfus cüdan fotokopisi
  • Satın alınacak arsa ve tarlanın ekspertiz değeri belgesi
  • Banka ek olarak bunlar haricinde ek belge talebinde bulunabilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git