Bankalar Harici Kredi Verenler

Bankadan kredi çekemiyorsanız eminim ki şu anda bu yazıyı okuyorsunuz. Kimi ihtiyaç için , kimi banka kredi borcu geciktirdiği için alternatif yerler bakmakta. Bana kalırsa borç borç ile kapatılmaz. Bu yüzden bu bankalar harici kredi veren yerler hakkında bir yazı yazma ihtiyacı duyduk .

Eğer yasal olarak bankalar harici para veren bir yer arıyorsanız böyle bir kurum yok var ise de biz bilmiyoruz. Gerek KIT’ler olsun , gerek büyük firmaların sosyal yardımlaşma vakıfları olsun böyle bir kuruluş bulunmamakta.

Milli Eğitim Bakanlığı kurumunda veya Emniyet Müdürlüğü kurumunda çalışıyor iseniz bir şansınız var. Bu iki kurumda çalışanlara belirli bir tutara kadar ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Bu iki kurum dışında banka harici kredi bulmanız imkansızdır.

Geriye kalan tek şey ise aileniz , dostlarınız ve arkadaşlarınızdan başlayarak borç para bulma kısmıdır ki onu da bulamadığınız için bu yazıyı okuyorsunuz.

Senet karşılığı nakit para bulabilirsiniz , fakat senet ile para veren kişilerin şartları oldukça ağır olabilir. Eğer ölüm kalım davası değil ise böyle bir işe bulaşmayın. Ayrıca senet ile para bulmak şartları ne kadar ağır olursa olsun o kadar kolay değildir.

Diyelim ki size nakit para verecek kişi veya kişileri buldunuz isteyeceği şeyler ise , boş senede imza atmanız ipotek edebileceğiniz maddi varlıklarınız bunların üstüne bir de kefil isterler. Böyle bir işe girmeden önce iki kere değil bin kere düşünmeniz de fayda var.

 

Ahmet Kaya , 7 yıldır e ticaret işi ile meşgul aynı zamanda yatırım araçları konusunda araştırmacı biri son dönemlerde kredi konusunda tecrübeli ve kredi kartları banka kartları ile alakalı konularda hem yeni şeyler öğrenmeyi ayrıca paylaşmayı seviyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir