Kredi Verenler > Krediler > Bankaların Müşterilerine Uyguladığı Kredi İndirimleri

Bankaların Müşterilerine Uyguladığı Kredi İndirimleri


Pek çok banka, müşteri sadakati olarak adlandırabileceğimiz meseleye özel bir önem verir ve bunu sağlamak için çeşitli taktikler izler. Düzenli olarak verilen televizyon reklamları, bilboard ilanları, kampanyalar, SMS’ler ve daha pek çok şey de hem yeni müşterilerin katılımını, hem de eski müşterilerin başka bankalarla çalışmak yerine eski düzenlerini devam ettirme amacı gütmektedir.

Bunun sağlamanın bir yolu da bankaların müşterilerine uyguladığı kredi indirimlerinden geçmektedir. Peki bu indirimlerden faydalanmanın ya da haberdar olmanın yolları nelerdir? Yazımızın geriye kalan kısmında buna dair bazı ipuçlarını bilinir hale getireceğiz.

Öncelikle kredi indirimlerinin yapılacağına dair açıklamalar çoğu zaman müşterilere mail ve SMS yoluyla duyurulmaktadır. Eğer bu tarz haberler sürekli geldiği için “SMS almak istemiyorum”talebinde bulunduysanız, kredi ve kampanya haberlerini takip ettiğiniz dönemde bunları yeniden açık hale getirmek yararınıza olabilir. Böylece işi şansa bırakmamış olursunuz.

Zaman zaman ise, bazı otomotiv firmaları, bankalarla yaptıkları anlaşmalar gereği faizsiz (ya da bir kısmı faizsiz) krediler sunulması yönünde ciddi anlaşmalar imzalayarak, kendi araçlarının bu bankalardan kredi çekilerek alınması durumunda kullanıcıların bu kampanyalardan faydalanabileceğini söylemekte. Böylece hem tüketici arabasına, yeni zamlar gelmeden kavuşmakta, hem de faiz oranı düşük ya da sıfır olan kredisini, sadece dosya masraflarını ödeyerek kolayca kullanmakta.

Aynı durum çeşitli gayrimenkul yatırım ortaklıkları için de geçerlidir diyebiliriz. Özellikle de günden güne daha da artmakta olan konut sayısını gözönünde bulunduracak olursak, satışları artırmak amacıyla yapılan bu kampanyaların nedenini de anlamamız mümkün olacaktır. Bu durumda hem banka, hem GYO firması, hem de kullanıcı karlı çıkmakta, sonuç olarak herkeste bir kazan kazan durumu görülmektedir.

Son olarak ise, yüksek miktarlı yatırımlarınız ya da ihtiyaçlarınız için çekeceğiniz kredilerin banka tarafından çeşitli ikramlar yoluyla daha makul faiz oranların getirilebileceğini söylemek isteriz. Bu hem banka şube sorumlularının, hem de daha üst yetkililerin sorumluluk alanı olsa bile, yine de yapılacak görüşmeler sonucu banka belli inisiyatifler kullanarak, tek ya da iki haneli rakamlara kolay kolay sağlamayacağı indirimleri size sunabilir. Bu indirimlerin olup olmayacağı ya da ne kadar olacağı ise bankasına ve şubesine göre değişmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git