Press "Enter" to skip to content

Birikim Hesabı Hakkında Bilgiler

Bugün sizlere birikim hesabı hakkında bilgiler vereceğiz. Birikim hesabı nedir ve nasıl kullanılır bilinmeyen bir çok detayı vardır. Bizde bu merak edilen detayları siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Birikim hesapları vasıtasıyla tasarruflarınızı güvenli bir şekilde bankalarda değerlendirmeye başlama imkanınız vardır. Büyük emekler harcayarak gelir elde ettiğiniz ve tasarruflarla gelirinizden arta kalan birikimlerinizi bankalarda değerlendirebileceğiniz birikim hesaplarıyla ilgili temel bazı konulardan söz edelim.

Birikim hesabı, tasarruflarınızı gecelik, aylık veya yıllık faiz ya da kar payı oranlarıyla değerlendirebileceğiniz bir mevduat hesabıdır. Türk lirası veya döviz cinsinden açılabilmektedir.

Bir birikim hesabı Türk lirası cinsinden açılabileceği gibi Euro, dolar gibi döviz cinslerinden de açılabilmektedir. Hesabın açıldığı para cinsine göre faiz veya kar payı elde edilebilmektedir.

Birikim hesabı açma işlemi nasıl yapılır

Birikim hesabı, açılmak istenen bankanın şubesinden başvuru yoluyla açılabilir. Aynı zamanda eğer birikim hesabı açmak istediğiniz bankanın müşterisi iseniz, telefon bankacılığından, ya da ATM’den mobil ve internet şubelerinden de birikim hesabı açabilmektesiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir