Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Artan kredi kartı ve kredi kullanımı artan ihtiyaçların karşılanmasına bir olanak sağlamıştır. Bunun yanı sıra bankaların yapmış olduğu kampanyalar kredi kartı kullanımını daha da arttırmıştır. Bazı kuruluşlarla yapılan anlaşmalar müşterilerin kredi kartı kullanımını arttırmış müşterilere kolaylık sağlamak amacıyla yapılan bu anlaşmalar müşterilerin bilinçsiz kullanımı neticesinde büyük oranlarda borçla karşı karşıya kalmalarına neden olmuştur.

Bununla beraber şahıslar farklı bankalarda olan bu borçlarını tek elde toplama düşüncesiyle yeni arayışlara girmişlerdir. Bunun sonucunda yaygınlaşan bir terim olarak borç kredisi transferi veya bir diğer adıyla borç kapatma kredisi ortaya çıkmıştır. Borç transferi kredisi artan borçlarına çözüm arayanların kullanmayı tercih ettikleri bir çözüm yöntemi haline gelmiştir. Borç kredisi ile kişiler biriken kredi ve kredi kartı borçlarını tek bir banka altında toplayıp borçlarını tek elden ödeme imkanı bulabilmektedirler.

Artan borçlarını kapatma konusunda müşterilerin tercih ettiği bir yöntem olan borç kredisi artan talebe bağlı olarak bir çok banka tarafından müşterilerinin hizmetine sunulmaya başlanmıştır. Borç transferi kredisi veren bankalar müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik borçlarını tek elden toplamalarına olanak sağlamaktadırlar.

Bu bankalara kısaca değinmek gerekirse; Garanti Bankası, Finans Bank, Deniz Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Ak Bank ve İş Bank borç kredisi transferi sağlayan bankalara örnek verilebilirler. Bunlar en yaygın olarak borç kredisi için kullanılan bankalardır bunların dışında diğer bankalarda müşterilerine borç kredisi imkanı sağlamaktadırlar. Müşteriler kredi alabildikleri bankalar üzerinden aldıkları kredi yardımı ile yine banka üzerinden borçlu oldukları bankalara EFT yaparak bütün borçlarını ödeyebilmektedirler.

Borç transferi kredisinin en önemli özelliği çektiğiniz krediyi elinize almadan kredi aldığınız banka üzerinden sizin adınıza EFT ile borçlarınızın kapatılması özelliğidir. Tüm borçlarınız kapatıldıktan sonra borç transferi için kredi kullandığınız bankaya belirlenen vade boyunca ödeme planınıza uyarak ödemeleriniz yapıp borçlarınız için uygun ödeme planıyla borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Borç transferi kredisini diğer kredilerden ayıran özelliği işlemlerin banka tarafından sizin emrinizle sizin adınıza gerçekleştirilmesidir. Bu borçların ödenmesinde tercih edilen bir yöntem halini almıştır. Konuya ilişkin yazımız olan Ödenmeyen Kredi Ne Olur? başlıklı makaleye göz atmanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git