Kredi Verenler > Banka Sorunları > Borç Transfer Kredisi

Borç Transfer Kredisi


Bankalardan kullanılan kredilerin veya kredi kartlarının ödenmemesi veya ödeme zorluğu çekilmesiyle maddi sıkıntılar yaşanmaya başlanır. Ödenmeyen krediler veya kredi kartlarının dönem borçları zaman geçtikçe faizleri artacaktır ve ciddi finans sıkıntılarına yol açacaktır. Bankaların kullanılan kredi ve kredi kart borçlarını ödemeyen müşterilerine verdikleri hizmetlerden biri de borç transfer kredisidir.

Borç transferi, bir bankaya ait olan kredi ve kredi kart borçlarının tamamına karşılık başka bankalardan kullanılacak krediye ödenmesidir. Bankaların daha çok müşteri kazanabilmek için akla hayale gelmeyecek isimlerle krediler adlandırmışlardır. Yapmış oldukları reklamlarla başka bankalara borcu olan kişilerin borcunu o bankaya ödeyip kendi bünyesinde müşterisine kredi kullandırmaktadır.

Aslında borcunu ödeyemeyen kişilerin yapacağı en mantıklı davranış borç transferi olacaktır. Bu kredi sayesinde birçok bankaya ait olan borçları tek çatı altında toplamak, yeni bir yapılacak kredi kullanımlarında bütçeye uygun ve her ay rahatlıkla ödeyebilecek bir tutarın belirlenmesi, kişilerin gelecek ile ilgili daha sağlıklı karar almasını sağlayacaktır. Tabi saydığımız bu faydadalar tüketiciler içindir. Bankaların borç transfer reklamlarını babanın hayrına yapmıyorlar. Her yeni kredi kullanımı banka için kazanç kapısı olacaktır.

Yeni faiz oranları, hesaplanan yeni karlar, dosya masrafları, tahsis masrafı, hayat sigortasından komisyonunu alacaktır. Borç transfer kredileri diğer bireysel kredilerden bir farkı vardır. Kişi ödeyemediği borçları için tekrar kredi kullanılması bankaların o kişiye şüphe ile bakmasına neden olacaktır. Acaba krediyi ödeyebilir mi? Gibi şüphe bu kredinin diğer bireysel kredilere göre onaylanma oranı daha düşüktür.

Ayrıca bankalar kredilerin riske atmamak için de kefil şartı isteme oranı yüksektir. Yine borçlanma kredilerinin onaylanmadan önce kişinin başka kredileri olup olmadığı, yasal takibe uğrayıp uğramadığı da bankalar için de çok önemlidir. Kişini kredi kartlarının asgari oranını ödemesi bile bu kredinin onayında önemlidir.

Son olarak bu krediyi kullanan kişilerin kredi ödemesi bitimine kadar daha düzenli bir finans yönetimi yapmalıdır. Nasıl olsa borcu yapılandırdık deyip yine ödenmeyecek boyuta kadar gelen borçlanma yapmaması gerekir.

Borç Transfer Kredisi Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Fatih dedi ki:

  Merhaba Ankara Etimesgutta oturuyorum iki bankaya dağınık 75 bin tl kredi ve kredi kartı borcum var bunların hepsini kapatıp bir yerde toplamak bir yere ödemek istiyorum aylık 1500 tl ye kadar odeme yaparım her ay gününde öderim yardımcı olurmusunuz lütfen

 2. Omer aksoy dedi ki:

  Daginik borclari toplamak icin kredi cekmek istiyorum

 3. yasemin atcı dedi ki:

  puan düşüklüğünden kredi alamıyorum

 4. Melis demirbaş dedi ki:

  Ben yasal takibe alinmak uzereyim borcu nasil baska bankaya aktarabilirim yardimci olabilirmisiniz.

Sayfa başına git