Senetle Para

Finansal ihtiyaçlarda günümüz şartlarında nakit ihtiyaçlarını yani kredi hizmetini Bankalar vermektedir. birde özel izinler ile kurulmuş sandıklar, kooperatifler ve bazı kamu ve kamu destekli kurumlar tarafından destekleme kredileri verilmektedir. Kısaca yasal olarak bunların dışında nakit para veren bulunmamaktadır.

Doğal olarak yasal düzenlemeler ile kurulmuş olan finans kurumları örneğin bankalar Bireysel İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinin yanında ticari kredi de vermektedirler, yine İLKSAN, OYAK, POLSAN gibi yardım sandıkları ise kendi üyelerine kredi ve nakit desteği vermektedirler. Ancak günümüzde bir çok tüketici Bankalardan kredi alma konusunda zorluklar yaşamaktadırlar ve bu yüzden alternafit çözümler aramaktadırlar.

örneğin İLKSAN üyesi bir kimse ilksan ikraz kredisi almak için banka dışı bir alternatifi mevcuttur, POLSAN ve OYAK sandığına üye olan kişilerde keza nakit ihtiyaçlarını banka dışından sağlama imkanına sahip olmaktadırlar. bunların dışında kalan diğer tüketiciler olaki Bankalar ile sorunlar yaşamışlar ise örneğin kredi alamama, Kredi notu düşük olması, yasal takipte, icra takibinde kredisi olması, takibe düşen kredi kartı, sürekli aktattığı kredi kartı ödemeleri var ise bankalardan kredi alması mümkün olmamakla birlikte, biriken ve durmadan artan banka borçları nedeniyle sıkıntıya girmekte ve yasal olmayan yollara meyl etmektedir.

Mesela Bursa ilinde ikamet eden bir kişi bu tür bir alternatif aradığında acaba Bursa’ da Senetle Para Veren kişiler var mı? veya nasıl ulaşırım, nereden bulurum, gibi bir arayışa girer çevresinde bir araştırma yapar acaba Bursa Senetle Kredi veren birilerini bulur ve sıkıntımı giderir miyim diye düşünmesi oldukça olağan olmakta.

Ancak dikkat edilmesi gereken husus senetle para yani halk dilinde tefeci olarak ta adlandırılan bu kişilerden para olmak öncelikle yasal değildir bunu hatırlattıktan sonra ekleyelim ama ona rağmen böyle bir arayışınızda ciddi iseniz dikkat etmeniz gerekenleri kısaca bir izah edelim.

Öncelikle öyle herkese para vermezler, teminat, ev araba vb ipotek almadan, veya varlıklı bir dostunuz kefil olmadan para vermezler, zaten bankaya da ev araba arsa gibi teminat verdiğinizde ipotekli krediyi alırsınız, diyelim ki tefeci para verdi, parayı fahiş bir faiz ile alırsınız ve ödemediğinizde karşılaşacağınız sonuçlar oldukça yıkıcı olmaktadır ve kesinlikle boş senet imzalamayın. konuya ilişkin yazımız olan Tefeci Arıyorum Yasal mı? başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:


Senetle Para Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. MESUT ÇAKIR diyor ki:

  ACİLLL !! Lütfen acil olarak 60000 tl rakama ihtiyacım var, kredi notum düşük olduğu için nakit cekemiyorum Borçlarımı ödeme yaptıktan sonra size düzenli ödeme konusunda sıkıntı olmaz, ben, eşim ve babam çalışıyor,düzenli ödeme yaparım…..

 2. mustafa diyor ki:

  iş güç sahibiyim 25,000 lazım güven sorunu olmaz.

 3. fikret diyor ki:

  slm benım acil 3000 tl ihtiyacım var aylık 500tl geri ödemeli yardımcı olacak varmı

 4. cüneyt diyor ki:

  Bursada devlette öğretmenim.15.000 tl ihtiyacım var.aylık taksitlerle geri ödeyebilirim.

 5. gülden diyor ki:

  Çok acil paraya ihtiyacım var ne olur yardım edin aylık olarak oderim 05382596763

 6. AYDIN diyor ki:

  bursa da tofaş personeliyim. birine kefillikten dolayı bankalardan şuan kredi alamıyorum. acil olarak 15,000 tl ihtiyacım. bursa da senet ile bana para altın verebilecek birileri var ise ulaşmasını ve yardımcı olmasını bekliyorum. senetleri düzenli olarak ödeme gücündeyim

 7. erol diyor ki:

  acil 40.000 TL’ye ihtiyaç var. ilgilenenlerin bilgisine

 8. doğan diyor ki:

  acil 10000 liraya ihtiyacım var taksitli yada toplu ödeye bilirim beni lütfen araya bilir misiniz 0533 225 xx 05

Sayfa başına git