Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Bursa Senetle Para

Bursa Senetle Para


Finansal ihtiyaçlarda günümüz şartlarında nakit ihtiyaçlarını yani kredi hizmetini Bankalar vermektedir. birde özel izinler ile kurulmuş sandıklar, kooperatifler ve bazı kamu ve kamu destekli kurumlar tarafından destekleme kredileri verilmektedir. Kısaca yasal olarak bunların dışında nakit para veren bulunmamaktadır.

Doğal olarak yasal düzenlemeler ile kurulmuş olan finans kurumları örneğin bankalar Bireysel İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinin yanında ticari kredi de vermektedirler, yine İLKSAN, OYAK, POLSAN gibi yardım sandıkları ise kendi üyelerine kredi ve nakit desteği vermektedirler. Ancak günümüzde bir çok tüketici Bankalardan kredi alma konusunda zorluklar yaşamaktadırlar ve bu yüzden alternafit çözümler aramaktadırlar.

örneğin İLKSAN üyesi bir kimse ilksan ikraz kredisi almak için banka dışı bir alternatifi mevcuttur, POLSAN ve OYAK sandığına üye olan kişilerde keza nakit ihtiyaçlarını banka dışından sağlama imkanına sahip olmaktadırlar. bunların dışında kalan diğer tüketiciler olaki Bankalar ile sorunlar yaşamışlar ise örneğin kredi alamama, Kredi notu düşük olması, yasal takipte, icra takibinde kredisi olması, takibe düşen kredi kartı, sürekli aktattığı kredi kartı ödemeleri var ise bankalardan kredi alması mümkün olmamakla birlikte, biriken ve durmadan artan banka borçları nedeniyle sıkıntıya girmekte ve yasal olmayan yollara meyl etmektedir.

Mesela Bursa ilinde ikamet eden bir kişi bu tür bir alternatif aradığında acaba Bursa’ da Senetle Para Veren kişiler var mı? veya nasıl ulaşırım, nereden bulurum, gibi bir arayışa girer çevresinde bir araştırma yapar acaba Bursa Senetle Kredi veren birilerini bulur ve sıkıntımı giderir miyim diye düşünmesi oldukça olağan olmakta.

Ancak dikkat edilmesi gereken husus senetle para yani halk dilinde tefeci olarak ta adlandırılan bu kişilerden para olmak öncelikle yasal değildir bunu hatırlattıktan sonra ekleyelim ama ona rağmen böyle bir arayışınızda ciddi iseniz dikkat etmeniz gerekenleri kısaca bir izah edelim.

Öncelikle öyle herkese para vermezler, teminat, ev araba vb ipotek almadan, veya varlıklı bir dostunuz kefil olmadan para vermezler, zaten bankaya da ev araba arsa gibi teminat verdiğinizde ipotekli krediyi alırsınız, diyelim ki tefeci para verdi, parayı fahiş bir faiz ile alırsınız ve ödemediğinizde karşılaşacağınız sonuçlar oldukça yıkıcı olmaktadır ve kesinlikle boş senet imzalamayın. konuya ilişkin yazımız olan Tefeci Arıyorum Yasal mı? başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Bursa Senetle Para Konusuna 10 Yorum Yapıldı
  1. hsüeyin dedi ki:

    acil 30 bin tl ihtiyacım var aylık 1500 tl ödeme ve ya 6 ay sonra toplu ödeme imkanım var. yardımcı olursanız sevinirm

Sayfa başına git