Kredi Verenler > Banka Haberleri > Büyükbaş Hayvan Kredisi Ziraat Bankası

Büyükbaş Hayvan Kredisi Ziraat Bankası


Ziraat Bankası büyükbaş hayvan kredisi vermek için yetiştiricilerden istediği bazı kriterler vardır. Bunlar hayvan sayısı yani 10 taneden fazla olması ve hayvanın yaşının en fazla 48 ay olmasıdır.

Ziraat Bankası 10 tane büyükbaş hayvandan fazla yetiştirecek olan kişilere kredi hakkı tanımlamaktadır. Ancak 10 büyükbaş altı hayvan yetiştiricilere ise Ziraat Bankası kredi imkanı sağlamamaktadır.

Ziraat Bankası ‘nın Büyükbaş Hayvan Kredisi Özellikleri

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapacak kişinin, ziraat bankası büyükbaş hayvan kredisinden faydalanması için yetiştireceği hayvanın en fazla 48 aylık olması gerekmektedir. Bu yüzden ziraat bankasının büyükbaş hayvan kredisini almak için hayvanın yaşının en fazla 48 ayı geçmemesi şartına uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca ziraat bankası büyükbaş hayvan kredisini sadece hayvan alımı için bu krediyi vermemektedir. Hayvan alımının yanında, hayvanların yetiştirileceği barınak, yem masrafı, süt sağma ve süt sağma ünitesi veya temizleme gibi bit çok araç gereç için kredi verilmektedir.

Ziraat Bankası ‘nın Büyükbaş Hayvan Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bank büyükbaş hayvan kredisi için bazı gerekli belgelerin olması şarttır. Bu belgeler;

  • Nüfus cüzdanı
  • Büyükbaş hayvan kredisi başvuru formu
  • Gelir durum belgesi

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası büyükbaş hayvan kredisi almak isteyen kişilerin muhakkak Ziraat Bankası şubesine gitmesi gerekmektedir. Bu kredi başvurusu internet mobil bankacılık üzerine başvurusu yapılmayan bir kredi olduğu gibi telefon bankacılığı üzerinden de bu krediye başvurulması imkansızdır. O yüzden Ziraat Bankasının tüm şubelerinden belgeleriyle gidecek olan kişilerin, krediye başvurma hakları vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git