Press "Enter" to skip to content

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Merhabalar ,

Bugün sizlere kredi hesap imkanı sağlayan bankalar arasında yer alan Denizbank kredili hesap ile alakalı bilgi vereceğiz. Bu hizmetten faydalanan kişilere birçok ayrıcalıklı bankacılık hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmet, aslında normal vadesiz hesaplara benzemektedir. Çünkü, birikimlerinizi yatırabileceğiniz, internet üzerinden fatura ödeme, havale ya da eft gibi işlemler yapabileceğiniz, buna ek olarak da POS cihazlarından alışveriş yapabileceğiniz hizmettir. Fakat, kredili mevduat hesabı sayesinde, hesabınızda para olsa da olmasa da işlem yapabiliyorsunuz. Çünkü, hesabınızda para olmadığı durumlarda banka tarafından size özel bir işlem uygulanıyor ve eksi bakiye ile işlemlerinizi yapmanız sağlanıyor. Ayrıca, eksi bakiye için yalnızca POS cihazlarını kullanmanıza da gerek yoktur. İsterseniz hesabınızda para olmadığı anlarda da bankamatik noktalarından nakit çekimi yapabilirsiniz. Bankanın hesaptaki ek limit için kullandığı isim Kurtaran Hesap’tır.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

  • Kurtaran hesap sayesinde paranızın olmadığı anlarda bile harcama yapabilirsiniz.
  • Eksi bakiyeye düşerek yapacağınız harcamaları ister tek seferde isterseniz de 12 aya kadar taksitli olacak şekilde yapabilirsiniz.
  • Eğer Denizbank’ta mevcut bir vadesiz hesabınız varsa, hesabınıza doğrudan bu özelliği ekleyebilirsiniz.
  • Kredili mevduat hesabınız üzerinden adınıza kayıtlı olan tüm faturaları, otomatik ödeme talimatı ile zamanında ödeyebilirsiniz.

Açtıracağınız kredili mevduat hesabında bilinmesi gereken temel özellikler yukarıdaki gibidir. Eksi bakiyeye düşerek yapacağınız işlemlerde ise banka tarafından bazı faiz oranları uygulanacaktır. Bu faiz oranları çok düşük seviyelerde ve günlük olacak şekilde uygulanacaktır.

Eğer kredili mevduat hesabınızı kullanarak harcama yapmışsanız, bunu ödeyeceğiniz zamana kadar faiz işletilecektir. Fakat, ödeme yapıldığında ya da hesabınıza para girişi olduğunda, bu paralar doğrudan kredili mevduat hesabı için kesilecektir.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Taksitli Alışveriş

Denizbank kredili hesap kullanıcıları az önce de belirttiğimiz gibi tek çekim ya da taksitli olacak şekilde kullanım sağlayabilmektedir. Eğer taksitli bir alışveriş yapacaksanız, kartınızdan en az 200 TL gibi bir tutarda harcama yapıyor olmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra, taksitli alışverişlerde kredili mevduat hesabı için belirtilen şartarı şu şekilde sıralayabiliriz.

  • En az 200 TL için taksitli imkanlar kullanılabilir.
  • İlk ödenecek taksit, bir sonraki ayın son günüdür.
  • Taksitlerde aylık ya da 3, 6, 9 ve 12 aylık ödeme seçimleri bulunmaktadır.
  • Hesap bakiyenizde eksi bakiye dışında bir birikim varsa, onlarla da taksitli ödeme yapabileceksiniz.
  • Taksit zamanı geldiğinde gereken ödeme yapılmaz ise, bu durumda gecikme faizi uygulanacaktır.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank’ın bu hizmetlerinden faydalanmak ve Kurtaran Hesap için başvuruda bulunmak isterseniz, öncelikle banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra SMS yoluyla da başvuru yapılabilecektir. SMS ile başvuru yapmak için KURTARAN yazmalı, bir boşluk bırakarak TC vatandaşlık numaranızı yazmalısınız. Bu mesajı 3280’e gönderdikten beş dakika sonra başvuru sonucunuz size iletilecektir. Onay almanız halinde, nüfus cüzdanınızı yanınıza alarak Denizbank şubelerine giderek kullanım sözleşmesine imza atmanız yeterlidir.

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir