Kredi Verenler > Banka Haberleri > Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi Almak 2017

Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi Almak 2017


Devlet destekli tavuk çiftliği kredisi 0 faiz oranıyla kredi imkanı sağlanmaktadır. Yazımızda, Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları Nelerdir? konusunu detaylı anlatacağız. Sadece devlet desteğiyle değil, aynı zamanda ciddi vir yatırım olan tavuk yetiştiriciliğine KOGEB ve bazı bankalarda destek vermektedir. 0 faizli devlet destekli tavuk çiftliği için sadece banka şubelerinden başvuruda bulunabilir.

Tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçiler şimdi daha avantajlı imkanlardan yararlanmaktadır. Bunun nedeni ise sadece devlet değil, KOSGEB ve bankalar gibi kurumlarda bu projelere ciddi yatırımlar yaparak destek vermektedir.

Devlet Destekli KOSGEB Kredileri ve Bankalar ile Tavuk Çiftliği Kredisi Almak

devlet-destekli-tavuk-ciftligi-kredisi-almakHayvancılık üzerine açılan tüm kurumlar muhakkak çok para kazanmışlarıdır. O yüzden hayvancılık bir nevi para akışı olarak görülmektedir. Bazı tüketiciler büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin fazla maliyetli olmasından dolayı, daha küçük çaplı hayvan yetiştirmesi yoluna gitmişlerdir. Bunlardan bir tanesi de kümes hayvancılı yani tavuk yetiştiriciliğidir.

Tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyen ancak elinde yeteri sermayesi olmayan kişiler, bankalardan kredi desteği alabilmektedir. Tavuk çiftliği kredisi için kişilerin özellikle banka şubelerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. SMS, telefon ve internet mobil bankacılık üzerinden tavuk çiftliği kredisine başvuruda bulunamazsınız. Ayrıca tavuk çiftliği kredisine başvuruda bulunmadan önce çiftliğin kurulacağı alanın önceden belirlenmesi ve bankaya sunulması gerek. Eğer tavuk çiftliği kredisi onaylanırsa da çiftliğin kurulumuna mutlaka başlanılması gerek.

Tavuk Çiftliği Kredisi Devlet Desteği Şartları

Sıfır faiz oranıyla tavuk çiftliği kurmak isteyen ve yetiştiriciliği yapmak isteyenlere, devlet kredi imkanı vermektedir. Yani tavuk çiftliği kredisi alacak olan kişilerden, geri ödemede 0 faiz oranı uygulanmaktadır.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Gerekli Şarlar

Devlet desteğiyle çiftlik kurmak isteyen kişilerin yerine getirmesi geren bazı şartlar olmaktadır. Bu şartları yerine getiren herkes 0 faiz oranıyla devlet destekli tavuk çiftliği kurabilecektir.

  • Hayvancılık kayıt sistemine kayıt yapılması
  • Tarımla ilgili yüksek yüksekokul mezunu olunması
  • En az 3 yıl tavuk yetiştiriciliği yapmış olması
  • Hayvancılıkla uğraşıyor olması gerekmektedir.

Organik Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

Devlet yetiştiricilere anahtar teslim tavuk çiftliği kurarak, organik tavuk çiftliği kurulumu sağlamaktadır. Yetiştiriciler anahtar teslim tavuk çiftliği ile paralarını katlayabilirler. Devlet, Damızlık Kanatlı üretimi için yatırım kredileri ve  Damızlık Kanatlı Hayvancılık İşletim Kredileri olmak üzere iki tip kredi imkanı sağlamaktadır.

Damızlık Etlik Piliç ve Yumurta Kredisi Başvurusu

Damızlık etlik piliç ve yumurta kredisine sahip olmak için en az 10.000 tane tavuğunuzun olması şarttır. Ama yumurta tavuğu yetiştiriciliği kredisine ise 1.000 tane tavuk olurken, damızlık hindi yetiştiriciliğine 5.000 tane, ördek ve kaz yetiştiriciliğine 1.000 tane olması şartını koymaktadır. Bu şartları sağlayan herkes kredi başvurusunda bulunabilecektir. Ayrıca sadece tavuk sayısı önemli değil, bununla birlikte tavukların sağlık sertifikası ve damızlık olması da önemli şartlar arasında görünmektedir.

KOSGEB Tavukçuluk Kredisi

Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi Almakİş sektörüne katılmak isteyen ve özel sektörde çalışmasına devam etmek isteyen kişilere sermaye yardımında KOSGEB bulunmaktadır. Devlet destekli tavuk çiftliğinin açılmasında eğitim öncül olarak kabul ediliyor. Bu yüzden KOSGEB tavuk yetiştirmek isteyen kişilere önce eğitim vererek daha sonra tavuk çiftliğini kurmak için kredi imkanı sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git