Dosya Masrafsız kredi Veren Bankalar

Fazlasıyla yaygınlaşan kredi kullanımı hem kişilerin artan ihtiyaçları nedeni ile ortay çıkan acil nakit ihtiyaçlarına aradıkları hızlı çözümlerden hem de bankaların sağladığı uygun kredi seçeneklerinden kaynaklanmaktadır. Bankaların kredi seçeneklerinden faydalanırken bankalar kişilerden belirli oranlarda dosya masrafı adı altında bir ücret talep etmektedirler. Bu ücretler tek seferlik ya da aylık olarak kredi ödemelerine yansıtılır ve küçük bir miktar olarak lanse edilse de kredi miktarı arttıkça bu oranda artmaktadır.

Bu nedenle kişiler artık dosya masrafsız kredi veren bankalar araştırması yapmaya başlamışlardır. Durum böyle bir hal aldığı için dosya masrafsız kredi seçenekleri sunan bankaların sayısında bir artış gözlenmiştir. Bankalar kredi seçeneklerini sunarken dosya masraflı ve dosya masrafsız olarak seçenekleri ayrı ayrı belirtirler. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dosya masrafı alınan ve dosya masrafsız kredilerin faiz oranlarıdır.

Çünkü bankalar genel olarak dosya masrafsız kredi seçeneklerinde faiz oranlarını diğer kredilere göre birkaç puan yükseltirler. Bankaların faiz oranlarında bu şekilde bir yükseltme yapmaları kredi verirken almadıkları dosya masrafı tutarlarını vadeye yaymaktır.

 Dosya masrafsız kredilerde faiz oranları dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Günümüzde dosya masrafsız kredi olanaklarını müşterilere sunan bankaların sayısı artış göstermektedir. Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında; Yapı Kredi Bankası, HSBC, Finans Bank, Ziraat Bankası, Deniz Bank ve Garanti Bankası gibi bankalar sayılabilir. Bu bankaların kredi seçeneklerini inceleyerek size en uygun olan dosya masrafsız kredi seçeneğine başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmadan önce bankanın sunduğu olanaklardan dosya masraflı ve dosya masrafsız kredi seçeneklerinde uygulanan faiz oranlarına dikkat edilmelidir. Kredi kullandığında tutarın tamamını almak isteyen müşterilerce faiz oranların da gerçekleşen değişim çokta önem arz etmez. Çünkü dosya masrafı vadelere yayılmış olacaktır. Bunun dışında bazı kredilerde zorunlu olarak bazı masraflar bankalar tarafından talep edilir ve kişiler bu masrafları ödemekle yükümlüdür.

Bu krediler konut kredileri ve taşıt kredileri gibi kredilerdir. Bu yüzden dosya masrafsız krediler genel olarak ihtiyaç kredilerinde görülür. Konuya ilişkin bir diğer yazımız olan Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git