Kredi Verenler > Banka Haberleri > E-Devlet ‘e Şifre Almadan Giriş yapabilen Bankalar

E-Devlet ‘e Şifre Almadan Giriş yapabilen Bankalar


Günümüzde online olarak resmi işlerinizi yapabileceğiniz e-devlet ile ilişkisi olan bankalar hakkında bilgi vermek istedik. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan e-devlet sistemi işinizi rahatlatarak online bir şekilde birçok işleminizi yapmanıza imkan sağlamaktadır. Bu da sizin bazı işlemlerinizi devlet dairelerine gitmeden kolay bir şekilde halletmenize yardımcı oluyor. E-devlet sistemi ile yapabileceğiniz birkaç işlemden bahsetmek gerekirse ; sgk prim dökümleri , bağ-kur primleri , öğrenci belgesi , ikametgah , nüfus kayıt örneği , ssk hizmet dökümü gibi daha birçok işlemi yapabiliyorsunuz. Bazı bankaların internet bankacılığını kullanarak e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Peki e-devlet internet bankacılığı ile ilişkisi olan bankalar hangileri?

Öncelikle e-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için PTT şubesinden şifre almanız gerekmektedir , fakat diyorsanız ki şifre almadan giriş yapabileceğim başka bir yol var mı? işte tam da bu noktada e-devlet ile ilişkisi olan bir banka ile ilişkiniz varsa ve internet bankacılığı kullanıyorsanız PTT ‘ den şifre almanıza gerek kalmadan giriş yapabiliyorsunuz. Bu yüzden insanlar banka hesabı açarken e-devlet ile ilişkisi olan bankaları tercih ediyorlar. Bu da birçok bankanın e-devlet sistemine müşterilerine giriş  yaptırabilme yetkisi vermek zorunda bırakmıştır. Hemen hemen birçok bankanın şu anda internet bankacılığında e-devlete giriş yap butonu bulunmaktadır. Ayrıca sadece PTT ‘ den e-devlet şifresi almak zorunda kalmamak için kullanılması dışında bu şifreyi çok fazla kullanmayacağınız için unutma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Şifrenizi unutmanız durumunda devletin resmi sitesinde e-devlet şifremi unuttum kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz , fakat tüm bunlar yerine hafızanızda hiçbir şifre tutmanıza gerek kalmadan internet bankacılığı ile giriş yapmanızı sağlayan bir sistem varsa neden kullanmayasınız. İlişkisi olan bazı bankalar şunlardır ;

Garanti Bankası ile E-Devlet Sistemine Giriş

Garanti bankası e-devlet ile ilişkisi olan ilk bankalardan bir tanesidir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra e-devlet şifresine ihtiyaç duymadan giriş yapabileceğiniz e-devlet Kapısı ‘ na buradan direkt giriş yapabilirsiniz kısmını göreceksiniz. Bu kısma tıklayarak direkt olarak giriş yapabilirsiniz.

İş Bankası ile E-Devlet Sistemine Giriş

İş bankası sisteminde Garanti Bankası gibi büyük bir buton yoktur. İş bankası internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan e-devlet logosunu göreceksiniz bu logoya tıklayarak e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ile E-Devlet Sistemine Giriş

Ziraat Bankası ‘ nda da diğer bankalarda olduğu gibi rahat bir şekilde e-devlet sistemine giriş yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan e-devlete giriş butonuna tıklayarak kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Akbank ile E-Devlet Sistemine Giriş

Akbank ‘ ın internet bankacılığına farklı bir bakış getirdiği Akbank Direkt ile de rahatlıkla şifreniz olmadan e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

e-devlet-e-sifre-almadan-giris-yapabilen-bankalarİnternet bankacılığı kullanmanın bu kadar avantajı varken ve her gün işinizi kolaylaştıracak yeni avantajları çıkarken internet bankacılığı kullanmamanız oldukça mantıksızdır. Bu yüzden internet bankacılığını geç olmadan kullanmaya başlamanızı ve birçok işleminizi arayarak veya şubeye giderek bu sistem üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan her soruyu aşağıda yer alan yorum kısmına yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git