Kredi Verenler > Yatırım Araçları > E-Turuncu Hesap Nedir Nasıl Açılır?

E-Turuncu Hesap Nedir Nasıl Açılır?


Hollandalı ING Grubu’nun sahibi olduğu, merkezi Hollanda’da bulunan, Türkiye’de dâhil dünya genelinde 317 şubesi bulunan İNG Bank Turuncu Hesap adıyla açtığı ve piyasalarda ki tüm bankalara göre daha yüksek faiz veren bir hesaptır.

Turuncu Hesabı ING şubelerinden açanlar 60 gün, ING internet bankacılığından açanlar ise 365 gün ”Hoş Geldin ” faizi almaktadırlar. . Şubeden açılan Turuncu Hesap ile internetten açılan Turuncu hesap arasında ki Hoş Geldin faizinin farklı olmasının nedeni ise şubelerden açılan hesaplarda, bankaların devlete vergi ödeme zorunluluğu olmasıdır. Oysa internet üzerinden açılacak hesaplarda vergi bulunmamaktadır. Alt limitin olmadığı Turuncu Hesapta, hesapta para olmadığı zamanlar ve hesabın kapalı olduğu günler hoş geldin faizi süresinden düşmektedir.

Turuncu hesapta aylık faiz olmayıp, günlük faiz işlemektedir. Turuncu Hesaplarda, hesap açtırma ve hesap işletim ücreti alınamamaktadır. Hafta içi 17.00’den evvel yatırılan paralara aynı gün hoş geldin faizi uygulanmaktadır. 12 ay boyunca 100.000 TL’ye kadar %13 hoş geldin faizi uygulanmaktadır. 100.000 TL üzeri hesaplarda ise 100.000 TL kadar olan paraya Hoş Geldin faiz oranı işlenmektedir. Artan kısmı ise daha düşük faiz oranı ile değerlendirilmektedir. 13. aydan itibaren ise faiz oranları düşmektedir.

Turuncu Hesap üzerinden EFT, Havale, otomatik ödeme talimatları, kredi kart ödemeleri, vadesiz hesap açma, vergi ve SGK ödeme işlemleri yapılabilmektedir. ING Bank kredi katlarına verilecek talimatla her ay düzenli olarak, belirlenen tutar kadar Turuncu Hesaba aktarma yapılmaktadır. Yine adınıza veya aileniz için birden çok Turuncu Hesap açılabilmektedir.

Aynı isme ait iki farklı hesap açıldığında, hesaplarda ki toplam tutar üzerinden hoş geldin faizi alamaya devam edilmektedir. Yani tek hesap üzerinden değil iki hesap birleştirilip hoş geldin uygulanmaktadır. Turuncu Hesabın diğer bir özelliği ise diğer vadeli hesaplar gibi para çekebilmek için vade süresinin dolmasını beklemeye gerek yoktur. Hesaptaki paranızı dilediğiniz zaman çekebilirsiniz. Üstelik çekilen tutarın o güne kadar ki Hoş geldin faizini de alabilmektesiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git