Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Elden Borç Para Veren Firmalar

Elden Borç Para Veren Firmalar


Nakit ihtiyaçlarınız için bankalardan sürekli olarak red cevabı alıyorsanız ve bir şekilde ihtiyacınız olan nakit bedelleri karşılamanız gerekiyorsa, bu durumda yapılması gereken tek şey, elden borç alacağınız kişi ya da kurumları bulmak olacaktır. Bu cümle, sizlere kesinlikle tefecilere giderek borç almanız gerektiğini ifade etmemelidir. Çünkü, banka dışından kredi alınabilmesi amacıyla oluşturulan onlarca finans kuruluşu bulunmaktadır. Bunlardan en çok başvurulanı ise factoring şirketleridir.

Kişilerin genellikle yapacakları yatırımlar için gereken yüksek bedelli krediler için başvurduğu bu firmalar, elden borç veren firma arayışları içerisinde olanlara da defalarca yardımcı olmuştur. Bu firmaların nasıl bir politika ile çalıştıklarına bakacak olursak da, bankadan tek farklarının kurumsal kimlikleri olduğunu gösterebiliriz.

Yasal bir kuruluş olduklarından dolayı kişilerin güvendiği bu firmalar, kredi notu ya da banka sicili konusunda, bankalara göre biraz daha anlayışlı davranmaktadırlar. Fakat, bu anlayış borçlarınızı ödemediğinizde hiçbir şekilde karşınıza çıkmayacaktır.

Elden borç veren firmalar, ihtiyacınız olan tutarların tamamını ya da bir kısmını sizlere vereceklerini de söyleyebilirler. Bunun nedeni, toplam borcunuz ve gelir seviyeniz arasında yapılan hesaplamalardır. Eğer, mevcut geliriniz ile hali hazırda geçerli olan borçlarınızı ödemekte zorluk çekiyorsanız, bu durum firmalar açısından çok da iyi bir durum olmayacak, insiyatiflerine göre biraz daha düşük miktarda kredi desteği verilmek istenecektir.

Kişilerin elden borç veren kurumları aramadan önce, neden bankalarda işlem göremediklerini araştırmasında fayda vardır. Çünkü, kredi notu çok düşük olmasa da, borçları fazla olan kişiler de bazı hizmetlerden faydalanamazlar. Bu durumu ortadan kaldıracak olan ve ihtiyacınız olan krediyi size sunacak çözüm yolu ise kefillikten geçmektedir. Eğer size kefil olacak birisi ile bankaya başvurursanız, bu durumda kredi alma şansınız biraz daha yüksek olacaktır.

Her ne kadar banka dışında nakit bulma imkanlarımız artmış olsa da, kişilerin bu tür yöntemleri mecbur kalmadıkça tercih etmemeleri gerekmektedir. Çünkü, bu işlemlerde oluşabilecek riskler fazla ve bankalardan çekmiş olduğunuz kredilere göre, bu borçların ödenme süresi de faiz oranları da bir o kadar fazladır.

Elden Borç Para Veren Firmalar Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. duygu dedi ki:

  yacil 20000 lazim yardimci olurmsnz

  1. ömer meto dedi ki:

   İnternetten bu ihtiyacınızı karşılayacak firmalar bulabilirsiniz banka dışında önermediğimiz bir seçenektir.

 2. Mahmut akar dedi ki:

  Benim 10.000 tl ye ihtiyacım var

  1. Ahmet KAYA dedi ki:

   benim de var :=)))

 3. Ali dedi ki:

  Çok acil onbin tlye iytiycimvar

 4. Atila Coşkun dedi ki:

  5000 TL, ye ihtiyacim var hattım faturalı ne yapmam gerekiyor?

  1. Admin dedi ki:

   Hattınız hangisi ise bir yetkili bayiye giderek bir cihaz alacağınızı iletin hattınıza uygun bir telefon alın ve ikinci el telefonculara yada letgo gibi sosyal alanlarda tekrar satın. örneğin Vodafone ise hattınız vodafone bayisine gitmeniz gerekir.

 5. Ebru dedi ki:

  Benim 6 bine ihtycm var dönüş yaparmsnz

Sayfa başına git