Emeklilere Banka Promosyonu Neye Göre Belirleniyor ?

Son 2-3 senedir özellikle bankaların birbirleri ile yarışlarında bu sene Devlet taban fiyat belirleyip üst limitte ekledi bu sayede uzun bir süreden sonra ilk defa emeklilerin bir parçada olsa yüzü güldü çünkü bir çok banka belli bir koşul itibari ile (örneğin 2 sene maaş almak şartı) parça parça ödeyerek yatırılan promosyonu çerez parasına düşürüyorlardı. Nihayet bu sene devlet bankalara el attı ve bu ay emekli vatandaşların promosyonları yattı peki bu miktar neye göre belirlendi ? Öncelikle Devlet ve bankalar arasında bir pazarlık başladı gelelim bankadaki olayların ayrıntılarına;

ilk olarak hangi bankadan maaşımızı alacağımızı belirliyoruz (bunu genellikle en çok promosyon veren banka olacaktır)

Bu belirlenen banka ile 3 sene boyunca maaş alacağına dair sözleşme yapılacak ve 3 sene boyunca başka bankaya geçiş yapamayacak.

Bankaya 2 adet otomatik ödeme talimatı verecek fatura olarak elektrik su vs. olabilir.

Anlaşma yaptığı bankadan kredi alacak veya kredili mevduat hesabı açtıracak.

Banka ile yaptığı sözleşmenin sonrasında aldığı maaşa göre banka emekliye maaşını hemen ve tek parça olarak ödeyecek.

Ayrıca alacağı tutar minumum 1000 tl altı maaşı olan kişi 300 tl – 2000 tl altı – 375 tl – 2000 tl üzeri ise 450 tl en alt limit olacak bankaya göre bu miktar yükselebilir.

Emekli maaşı ne kadar olursa olsun bu miktarı atm’den tek seferde çekebilir (bazı bankalarda günlük çekim limiti olduğu için bu durum söz konusu gayet güzel olmuş)

Bir çok kişinin baş belası olan hesap işletim ücreti ödemeyecek.

Mevcut bir bankada sözleşmesi varsa yeni düzenlemeye göre tekrardan sözleşme imzalayıp devam edebilecek.

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir