En Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Hayatımızın vazgeçilmezi, olmasa olmazı olan kredi kartları artık paranın yerine geçmiş, hepimizin cebinde en az bir tane bulunan kredi kartları artık her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye’de 57 milyon kredi kart sahibi olduğunu düşünürsek, bu kartların hayatımıza nasıl bir şekil verdiğini anlamamak zor olmasa gerek. Peki, alışverişlerimizin olmasa olmazı kolay kredi kartı başvurusu yapma nereye ve nasıl yapılır? Bu makalemizde bu konuya değineceğiz.

Ülkemizde bir kredi kartı sahip olmak inanın çok basit. Öyle günler hatırlıyorum ki bir banka şubesi, kapısının önünden geçenlere sanki şeker dağıtıyormuşçasına, kolundan tuttuğuna sorgusuz sualsiz kredi kartı verdiğin biliyorum. Önceden öylemeydi. Bankalardan kredi kartı almak öyle her babayiğidin harcı değildi. Yalvar yakar, araya adamlar sokarak kredi kart sahibi olduğumuz günleri unutmadık daha.

Şimdi bankalar uzun vade seçenekleri, yaptığın alış veriş rakamına göre kartında biriken bonus para, şu kadarlık alış veriş yaparsan şu kadar paran iade, kart kullanım ücreti almama gibi cazip tekliflerle adeta müşterinin başını döndürüyorlar. Almış olduğumuz maaşın da ay sonuna kadar gitmediğini ve bitmek bilmez ihtiyaçlarımızı da göz önünde bulundurursak alıyoruz da alıyoruz kredi kartlarını. Kolay kredi kartı başvurusu yapmak için önümüzde birçok seçenek vardır.

İsterseniz şubeler aracılığıyla isterseniz de internet bankacılığı, mobil bankacılık, müşteri temsilcisi yoluyla kolayca kredi kart başvurusu yapabiliriz. Öyle kefil, ipotek gibi hiçbir şart aramadan rahatlıkla kredi kartı alabilirsiniz. Hem de bir tane değil birkaç tane birden alabilirsiniz. Bazı bankalar ise kredi kart talebinde bazı kriterler aramaktadır. Bu bankalar nüfus cüzdan fotokopilerini, gelir belgesi, vergi levhası bilgilerini istemektedir.

Hatta bazıları kefil bile istemektedir. Böyle bir durum ancak bankalarla önceden problem yaşamış ve kredi notu çok riskli olan müşteriler için geçerlidir.

Ülkemizde kredi kartı borcundan dolayı 3 milyon kişinin takip de olduğunu düşünürsek almış olduğumuz kredi kartlarını doğru kullanmak ve gereksiz kredi kart harcamalarından uzak durmamız gerekir. Yerinde ve düzenli kullanıcıların için büyük bir nimet olan ve kolay kredi kartı başvurusu yapmanın basit olduğu kredi kartlarının yanlış ve abartılı kullanımlarının bizler için kapanmayacak yaralar açabileceğini unutmayalım.

Etiketler:


En Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapma Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Leyla alanyalı diyor ki:

    Asgari ücretle sezonluk çalışıyorum ama kredi kartı istiyorum vermiyorlar.

  2. manoğlu diyor ki:

    kredi kartı o kadar büyük bir tuzaktırki sabit gelirliyseniz kurtulma şansınız yoktur.

Sayfa başına git