Kredi Verenler > Banka Haberleri > En Kolay Kredi

En Kolay Kredi


Bankaların kredi ürünlerinden çok ciddi karlar elde ettiğini hepimiz duymuşuzdur. Ancak bankalar her ne kadar kredilerden büyük karlar elde etse de krediyi geri alma konusunda sıkıntı yaşayacağını düşündüğü müşterilerine kredi kullandırtmak istemez. En kolay kredi verenler bankalar yazımızda, nasıl bankalardan kolay kredi alabiliriz? Sorusuna cevap arayacağız.

Şunu hemen belirtelim ki bankaların kredi kullandırmak için aradığı şatlara hâkim olan herkese hiç zorlanmadan kredi kullanabilir. Yani hangi bankaya giderseniz gidin yeter ki kredi notunuz yüksek olsun ve gelir belgeniz kredi taksitlerini ödeyebilecek durumda olsun. Hiç bir banka kredi kullanma şartlarını fazlasıyla taşıyan hiç kimseyi geri çevirmez. Burada önemli olan kredi notunun derecesidir.

Bankalardan kullanılmış kredi, kredi kartları, ek hesap borçlarını son ödeme gününde ve eksiksiz tam olarak yatıran kişilerin kredi notları en yüksek seviyelerde olur. Buna karşılık zamanında ödenmeyen veya hiç ödenmeyen, taksitleri eksik yatırma veya asgari ücret kadar yatıran kişilerinde kredi notları doğal olarak düşük olacaktır. Bankalar birbirleri ile sürekli rekabet ortamında olmalarından dolayı en kolay krediyi veren banka olma adına çeşitli yollar bulmaktadır.

Kredi kullanma şatlarını tam olarak yerine getiren ve o vasıflara uygun olan kişiler, kolay kredi kullanma babında banka şubelerine bile gitmesine gerek yoktur. Bankaların ATM noktaları, internet ve mobil bankacılık sistemleri sayesinde kredi başvurusunda bulunabilir ve o gün içersinde hatta dakikalar içersinde bile kredisi hesabına aktarılır. Bazı bankalar müşterileri yorulmasın diye kredi tutarını müşterinin adresine kadar getirmektedir.

Findeks kredi not rengi Açık Yeşil ve Koyu Yeşil olan, 1500 ile 1900 arası kredi notu olan kişiler bankalar nezdinde çok iyi müşteri tipi olarak adlandırılır. Bankaların çok sevdiği müşteri tipi olan bu kişiler, hangi yollarla kredi başvurusu yaparsa yapsın kredisini çok kısa bir sürede ve hiç bir teminat göstermeksizin kedisine kavuşur.

Yeter ki banka borç ödemelerini zamanında ve tam olarak yapan ve bu davranışından dolayı da kredi notu yüksek olan müşterilerden olun. Gerisi sadece teferruat…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git