Press "Enter" to skip to content

Ev Almak İçin Gerekli Olan Peşinat

Bugün sizlere ev almak için gerekli olan peşinat ne kadar onun hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde bir çok ev almak isteyen vatandaş vardır. Ev almak isteyen vatandaşlarımızın merak ettiği ev alırken ne kadar peşinat ödememiz gerekiyor sorusuna cevap bulacağız.

Ev almak için ev bedelinin yüzde 20’si kadar peşinat ödemeniz gerekmektedir. Konut kredileri yoluyla, ev almak istiyorsanız, ev bedelinin yüzde 20’sine denk gelen peşinat tutarına ihtiyacınız olacaktır.

Örnek vermemiz gerekirse 100.000 TL tutarında değere sahiğ olan bir konut almak istiyorsanız, 100.000 TL’nin yüzde 20’si 20.000 TL’lik peşinata ihtiyacınız olacaktır. Eğer peşinatsız kredi almak istiyorsanız, elternatif yollarda mevcuttur.

Konut kredi kullanırken peşinat ödemesi yapmanız gerekmektedir. Dosya masraflarını düşürür ve aylık ödeyeceğiniz taksit sayısı daha az olur. Eğer bu açıdan baktığınızda peşinat ödemesi tüketicilere avanta sağlayacaktır.

Kredi kullanarak tüketicileri de kapsayan son düzenleme değişikliği ile konut kredi kullanım oranı yüzde 75’ten Yüzde 80’e çıkartıldı.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir