Kredi Verenler > Banka Haberleri > Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar


Aile bütçesini çalışmasa da büyük ölçüde belirleyen ev hanımları, artık kendi çabaları ile bir iş kurabilecek ya da ihtiyacı olan ve nakit ihtiyaçlarını karşılayamadıklarından dolayı alamadıkları ihtiyaçlarına daha kolay bir şekilde ulaşacak. Bunun nedenini merak edenler için ise, birçok bankanın ev hanımlarına çok uygun fiyatlar ile kredi verdiğini söyleyebiliriz.

Bunu duyan birçok aile, böylesine bir durumun gerçek olmasına ihtimal bile vermemektedir. Çünkü bankalar, kredi verirken genellikle sabit bir gelir şartı sunmaktadır. Ev hanımlarının da herhangi bir gelir tespiti yaptıramayacaklarından dolayı kredi çekemeyecekleri düşünülmekteydi.

Fakat son gelişmeler ile bu durum ortadan kalktı. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, ev hanımlarının eşlerinin maaş bordrosunu göstermeleri halinde onlara düşük faizler ile kredi sağlayabilmekte ve vade sürelerini de 24 aya kadar uzatabilmektedir.

İhtiyaç kredisi adında başvuru yapılacak olan bu durumda, 30 bin liraya kadar kredi desteği alabileceksiniz. Fakat bu kredi imkanlarından faydalanabilmeniz için, bankaların bazı şartları bulunmaktadır. Bunlardan ilki, eşinizin sabit bir gelirin olması ve elde ettiği geliri de resmi bir şekilde belgeleyebilmesidir. Bunun ardından eşinizin maaş bordrosunu alarak eşiniz ile birlikte bankaya gitmeniz gerekmektedir.

Çünkü, evlilik durumlarında çiftlerin imzası olmadan kredi desteği sağlanamamaktadır. Kısacası, siz eşinizin maaş bordrosunu kullanarak kredi çekerken, eşiniz de size kefil oluyor. Bu durum, özellikle kredi notu düşük olan bireylere bir umut kaynağı oluşturmaktadır. Çünkü kendi adına kredi çekemeyen erkekler, eşlerinin adına kredi çekerek mevcut borçlarını ödeyebilecektir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların her geçen gün sayısı artarken, kişilerin hangi bankalara başvurması gerektiği de bir o kadar zorlaşmaktadır. Çünkü her banka farklı vadeler ve faiz oranları ile hizmet vermektedir. Bundan dolayı iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Yine evde kendi işini yapmak isteyen ve bunun için küçük tutarlarda kredi almak isteyen ve yine kefilsiz evraksız ev hanımlarına özel kredi olan Mikro Kredi Nedir ve Kimle Alabilir? başlıklı yazımızı inceleyerek bin liraya kadar kredi olanaklarında yararlanması mümkündür.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sevim Dere dedi ki:

    Evli olsam kredi cekermiyim yada burda arastirirmiyim

Sayfa başına git