Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Faturalı Hatlara Kredi

Faturalı Hatlara Kredi


Şu günlerde sosyal medyayı kullananların gözüne bir reklam ilişmiş olabilir. Faturalı hat sahiplerine 1.000 TL ile 5.000 TL arasında, aynı gün kredi verilir diye.  Yeni bir kredi türü olarak ortaya çıkan ve bankalardan kredi kullanamayan veya kredi kart, vadeli hesaplarında bakiyesi olmayanların kullanmaya başladığı bir yöntem olarak görülmeye başlandı.

Biz de bu okuyucularımız bu konu hakkında bilgilendirmeye karar verdik.

Bu sistemde mantık şu; faturalı hat sahibinin faturasına yansıyacak şekilde yeni bir cep telefonu satmak ve satılan cep telefonu hiç kullanılmadan satıcı tarafından düşük fiyata alınıp,  alınan parayı hat sahibine teslim etmektir. Diyelim ki faturalı hat sahibisiniz ve cep telefon bayisi sizin operatörünüzün anlaşmalı olduğu kampanyadan sizi yararlandırıyor ve size 5.000 TL’lik yeni bir cep telefonu satıyor.

Satılan telefonu da hat sahibi rahat ödesin diye her ay sabit faturanızın üzerine bir de yeni telefonun taksitini ekliyor. 5.000 TL’ye alınan cep telefonu bayi, hat sahibinden 4.300 TL’ye hemen oracıkta satın alıyor ve hat sahibine 4.300 TL veriyor. Kalan 700 TL’de bayiinin karı. Alan razı veren razı sistemine dayalı yeni bir kredi türü.

Diyeceksiniz ki bu yol yasal mı? Her ne kadar masum bir alışveriş gibi görünse de sonuçta bir vergi kaçırma olduğu için illegal bir satış diyebiliriz. Gelelim diğer şartlarına. Öncelikle faturalı hat sahibi olacaksınız ve fatura ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız gerekmektedir.

Yasal kredilerde ki referans nasıl Findeks kredi notu ise burada da faturaların düzenli ödenmiş olmasına dikkat edilmektedir. Yine hattınızda yasal takip olmaması gerekmektedir. Ayrıca en az 6 aylık fatura kullanıcısı olmanızda aranan diğer şartlardır.

Satın alınan telefonun fiyatı ne kadar yüksek olursa, bayinin size vereceği para veya kredi de o kadar yüksek olacaktır. Bu tür kredi almak isteyenlerin internete arama yapmasını ve telefon satışı yapan bayileri dolaşmasını öneririz .

Yine size önerimiz eğer telefon operatörleri size telefon veriyor ise aracı kullanmayın alın bir telefon ondan sonra ikinci el alıp satan bayiler dolaşın ve en iyi fiyatı veren telefoncuya kendiniz satın ve aracıya para vermemiş olursunuz.

Faturalı Hatlara Kredi Konusuna 33 Yorum Yapıldı
 1. ibrahim atila dedi ki:

  pilatinyum paketim var faturalı hattım kıredi kullanma k istiyorum

  1. ömer meto dedi ki:

   Gelir belgeniz yoksa platinum paketiniz olması bir işinize yaramayacaktır.

 2. tarık dedi ki:

  3 ad faturalı hattım var ilk ikisi ile telefon aldığım için kontratım var üçüncü hat 2 aylık bir hat ve üçüncü hat üzerine arkadaşım kullandığı için kontrat yapmak istemiyorum diğer 2 hattımın biri üzerine 5000 lira çıkabilir mi teşekkürler

  1. Ahmet KAYA dedi ki:

   merhabalar, faturalı hattınızın bağlı olduğu kurum hangisi ? türk telekom, turkcell vodafone ? bunlardan hangisi ise önce müşteri hizmetlerini arayıp sorun,anlaşmalı bankanız var mı diye, yoksa da herhangi bir bankaya cep numaranız ve fatura dekontlarınızla gidin, %90 alırsınız kredi notunuz da yüksek ise

 3. Songul dedi ki:

  Hatim faturali kiredi nasil kulana bilirim

  1. Ahmet KAYA dedi ki:

   faturalı hatlarınız için son 6 ayın ödemelerini çıktısını alın, bankaya başvurun. Size kredi notunuz dahilinde olumlu olumsuz döneceklerdir

 4. hasan dedi ki:

  Hattım faturalı kredi almak istiyorum nasil alirim

Sayfa başına git