Faturalı Hatlara Kredi

Şu günlerde sosyal medyayı kullananların gözüne bir reklam ilişmiş olabilir. Faturalı hat sahiplerine 1.000 TL ile 5.000 TL arasında, aynı gün kredi verilir diye.  Yeni bir kredi türü olarak ortaya çıkan ve bankalardan kredi kullanamayan veya kredi kart, vadeli hesaplarında bakiyesi olmayanların kullanmaya başladığı bir yöntem olarak görülmeye başlandı.

Biz de bu okuyucularımız bu konu hakkında bilgilendirmeye karar verdik.

Bu sistemde mantık şu; faturalı hat sahibinin faturasına yansıyacak şekilde yeni bir cep telefonu satmak ve satılan cep telefonu hiç kullanılmadan satıcı tarafından düşük fiyata alınıp,  alınan parayı hat sahibine teslim etmektir. Diyelim ki faturalı hat sahibisiniz ve cep telefon bayisi sizin operatörünüzün anlaşmalı olduğu kampanyadan sizi yararlandırıyor ve size 5.000 TL’lik yeni bir cep telefonu satıyor.

Satılan telefonu da hat sahibi rahat ödesin diye her ay sabit faturanızın üzerine bir de yeni telefonun taksitini ekliyor. 5.000 TL’ye alınan cep telefonu bayi, hat sahibinden 4.300 TL’ye hemen oracıkta satın alıyor ve hat sahibine 4.300 TL veriyor. Kalan 700 TL’de bayiinin karı. Alan razı veren razı sistemine dayalı yeni bir kredi türü.

Diyeceksiniz ki bu yol yasal mı? Her ne kadar masum bir alışveriş gibi görünse de sonuçta bir vergi kaçırma olduğu için illegal bir satış diyebiliriz. Gelelim diğer şartlarına. Öncelikle faturalı hat sahibi olacaksınız ve fatura ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız gerekmektedir.

Yasal kredilerde ki referans nasıl Findeks kredi notu ise burada da faturaların düzenli ödenmiş olmasına dikkat edilmektedir. Yine hattınızda yasal takip olmaması gerekmektedir. Ayrıca en az 6 aylık fatura kullanıcısı olmanızda aranan diğer şartlardır.

Satın alınan telefonun fiyatı ne kadar yüksek olursa, bayinin size vereceği para veya kredi de o kadar yüksek olacaktır. Bu tür kredi almak isteyenlerin internete arama yapmasını ve telefon satışı yapan bayileri dolaşmasını öneririz .

Yine size önerimiz eğer telefon operatörleri size telefon veriyor ise aracı kullanmayın alın bir telefon ondan sonra ikinci el alıp satan baylier dolaşın ve en iyi fiyatı veren telefoncuya kendiniz satın ve aracıya para vermemiş olursunuz.

Etiketler:


Faturalı Hatlara Kredi Konusuna 13 Yorum Yapıldı
 1. Murat canpolat diyor ki:

  Mrb ben kredi cekmek istiyorum hattim faturali yardimci olursaniz sevinirim

 2. Sinan diyor ki:

  2000 tlye ihtiyacm var faturali hat kuklanicisiyim uzun yillardan beri

  1. Admin diyor ki:

   Öncelikle şunu belirtelim faturalı hatlara kredi diye bir durum yoktur, ancak bazı telefon hattınıza uygun ise telefon tanımlayıp telefonu sizden satın alıyorlar ve parasını size veriyorlar. Siz hattınız hangi operatöre aitse onun bayisini gidin ve bir telefon almak istiyorum derseniz size uygunsa bir telefon verecekleridir. sizde bu telefonu başka bir telefoncuya kutusu açmadan götürün ve ikinci el olarak satın. örneğin bir iPhene 6 alırsanız 2 bin üzeri bir fiyata satarsınız.

  2. Cafo diyor ki:

   Kardeşim hattın neyse o operatör bayisine git hattın üzerine telefon al geri sat millete paranı yedirme kendi işini kendin hallet

Sayfa başına git