Kredi Verenler > Banka Haberleri > Finansbank Ek Hesap ve Faiz Oranı

Finansbank Ek Hesap ve Faiz Oranı


Hesabınızda para olmasa bile bankaların sağladığı ek kredi sayesinde nakit çekimi ve diğer bankacılık hizmetlerinizi yapmaya sağlayan hizmetlerden biri de Finansbank’ın Ek Hesap hizmetidir.

Finansbank Ek Hesap, vadesiz hesabınıza tanınmış ve vadesiz hesabınız da bakiyeniz kalmasa bile ek hesaba yüklenen belirli limiti kullanma hakkı veren Finansbank hizmetidir. Ek Hesap sayesinde bakiyeniz bitse bile alışveriş yapabilme, fatura ödemeleri, kurum borçları, havale, EFT gibi işlemleri yapabilmektesiniz.

Ek Hesabın diğer bankaların hizmet verdiği kredili mevduat hesaplarına tanınan ek bakiye hizmetlerine göre bir farkı bulunmaktadır. Ek hesap sayesinde yapılan harcamalarınızı taksitlendirme imkânınız bulunmaktadır. En az 4, en fazla ise 10 aya kadar taksit imkânı veren Ek Hesapta, size tanınan limitin dışında ekstradan limit tahsil edilemez. Yapılacak harcamaların taksitlendirilebilmesi için yapılacak harcama tutarı asgari 200 TL, maksimum 10.000 TL’dir.

Yapılan harcamaların geri ödenmesi için de 4,5 veya 10 taksit seçeneklerini kullanabilirsiniz. Yapılacak harcamaların taksit tutarlarının ödemelerinin belirtilen tarihlerde yapılması gerekmektedir. Bu tutarların belirtilen tarihlerde ödenmesi durumunda, taksitli kullanımdan kaynaklı Ek Hesap faizi işlememektedir. Zamanında ödenmeye taksit tutarlarına taksit tutarları Ek Hesap limitinizden tahsil edilmektedir. Ek Hesap kullanılması durumunda güncel Ek Hesap faizi uygulanmaktadır.

Ek hesapta kullanılan paranın, son ödenme tarihinde asgari tutardan daha az bir ücret ödendiği zaman son ödeme tarihinden başlanıp asgari tutarın içerisindeki kalan anapara üzerinden aylık %2,52 gecikme faizi uygulanır. Finansbank Ek Hesabı Maestro, Cirrus ve Electron, Plus amblemini gördüğünüz tüm alış veriş merkezlerinde taksitli alışveriş yapabilir veya bu amblemleri taşıyan yurt dışı para makinelerinden nakit çekimi yapabilirsiniz.

Ek Hesap hareketliliklerine günün her saati Finansbank ATM noktalarından, telefon bankacılığından, internet ve mobil bankacılık sistemlerinden öğrenebilirsiniz.  Finansbank Ek Hesaba başvurabilmek için Finansbank şubelerine kimlik belgelerinizi, gelir belgenizi, ikametgâh belirten evrak veya adınıza kayıtlı telefon, internet, su, elektrik gibi kurum faturalarınızı vermek zorundasınız. Son olarak Finansbank, Ek Hesap kullanımına aylık %2.02 faiz oranı uygulamaktadır. 10 gün için 250 TL kullanıma karşılık ödenecek faiz tutarı 2 TL olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git