Kredi Verenler > Krediler > Konut Kredileri > Finansbank Konut Kredileri 2016

Finansbank Konut Kredileri 2016


Müşterilerine konut kredisi kullandırmak isteyen bankaların uygulamış olduğu konut kredisi kampanyaları, düşük faiz oranları ve farklı isimlerde verdiği konut kredilerle her kesime hitap etmeye çalışmaktadırlar. Konut kredisi veren ve müşterilerinin ödeme şekillerine göre birbirinden farklı konut kredisi hizmeti veren bankalardan biri de Finansbank’tır.

Finansbank, 120 aya kadar olan konut kredileri için aylık %1.18 faiz uygularken, 180 ay konut kredileri için de aylık %1.27 oranında faiz oranı uygulamaktadır.

Finansbank’ın konut kredileri aşağıda ki gibidir:

.STANDART KONUT KREDİSİ: Bu kredi sadece tapu üzerinde konut tipi olarak mesken olarak görünen gayrimenkul alımlar için düzenlenmiş kredi tipidir.

.EVİNİ DEĞİŞTİREN KONUT KREDİSİ: Kullanmış olduğunuz evi yenilemek istiyorsunuz ve evinizi satışa çıkarttınız. Ancak eviniz satılmadı. Bu kredi pozisyonda ki müşteriler için tanımlanmıştır. Yeni ev almak isteyenler eski evinin satılmasını beklemeden bu kredilerden faydalanabilir. Üstelik satın alınacak ev için peşinatsız ekspertiz değerinin %100’ü kadar konut kredisi kullanabilmektedir.

.ANAPARA ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ: Adından da anlaşılacağı gibi ilk iki yıl kullanılan konut kredisinin sadece faizini ödemektesiniz. İki yıldan sonra faize anaparada dahil edilip ödenmeye başlanacaktır.

.ARTAN AZALAN KONUT KREDİSİ: Bu kredi, geliri belirli düzeylerde değişiklik gösteren müşteriler için düşünülmüştür. Müşterilerin belli dönemlerde ellerine geçecek toplu paralarla belli vadelerde ki taksitleri yüksek öderlerken kalan diğer taksitler ise düşük miktarda ödeme seçeneğine dayanmaktadır.

.KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ: Oturmuş olduğunuz evin afet bölgesinde olması veya olabilecek afet karşısında meskenin çok büyük risk taşıdığı meskenler için düşünülmüştür. Bu kredi ile bu tür riskli meskenlerin yapılarını sağlamlaştırması, güçlendirilmesi, bakım ve onarım işlerinin yapılması için kullanılacak kredi türüdür.

Finansbank konut kredileri, 180 aya kadar vade imkânı vermektedir. Yine satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullanılabilmektedir. Finansbank konut kredilerinde erken ödemeler için kalan borç 36 aydan daha kısa olduğu konut kredilerinde %1, kalan borcun 36 aydan daha fazla olduğunda ise %2 oranını geçmeyecek kadar erken kapatma bedeli alınmaktadır. Son olarak Finansbank, inşaat aşamasında olup, yapı ruhsat izni olan ve inşaatın %80’ninin tamamlanmış projeler içinde konut kredisi kullandırmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git