Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankalardan kredi kullanımında kredi notunun önemi artık hepimiz biliyoruz. Bu yazımızda Findeks kredi notu öğrenme aşamalarını en doğru bilgileri sizlerle paylaşacağız. Kendimize Kredi notunun öğrenildiğinde bankaların bizlere takınacağı tavırları da önceden bilip ona göre hareket etmek en mantıklı davranış olacaktır.

Kredi notumuzu öğrenebileceğimiz ilk adres Findeks’tir. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilmiş sanal bir sistemdir. Kredi Kayıt Büroları, bankalardan almış oldukları raporları Findeks sistemine aktarır. Findeks’te ki bu bilgiler düzenli olarak güncellenmektedir ve son güncel bilgiler yer almaktadır. Findeks Kredi Notu öğrenme aşamalarını sırasıyla anlatmaya başlıyoruz.

Şimdi İlk önce Findeks.com adresine üye olunmak zorundadır. Bu üyelik ücretsiz olup, isim – soyada, T.C kimlik numarası, adres ve iletişim bilgileri gibi klasik sorulardır. Üyelik esnasında kesinlikle kredi kart bilgileri ve banka müşteri bilgileri falan istenmemektedir. Üye işlemi tamamlandıktan sonra Findeks Kredi Notunu Öğren bölümüne geliniyor. Buradan T.C Kimlik numaranızı girdikten sonra sorgula butonuna basarak, kısa bir süre sonra kredi notunuz ekrana gelecektir. İşlem bu kadar basit.  Findeksi’n kredi not sorgulama hizmetinde sunmuş olduğu diğer bir hizmet ise, başkasına ait kredi notunu öğrenme imkânı da vardır.

Onun için yapmanız gerekende yine Kredi Notu öğrenme seçeneğinden kişinin kredi notunu öğren bölümüne geliniyor. Buraya kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişinin T.C numarasını, çalıştığı bakanın ismini ve cep telefon numarasını girip sorgula tuşuna basmalısınız. Findeks, sizin bu isteğinizi karşı tarafta ki kişiye bildiriyor. Eğer o kişi bu isteği onaylarsa kişinin kredi notunu öğrenmiş oluyorsunuz. Tabi bu iki hizmetinde ücret-e mukabil yapıldığını unutmayalım. Gelelim diğer bir yönteme.

Kredi notunuzu öğreneceğiniz diğer adres ise bankalardır. Banka şubelerinden öğrenildiği gibi internet bankacılık ve mobil bankacılık sistemlerini kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Tabi bunun bedelini ödemek şartıyla. Bazı tüketiciler, bankaların mobil sistemlerin ücretsiz olduğunu söyleseler de ücretli olduğunu hatırlatmak isteriz.  Bankalardan, bir başkasına ait kredi notunu öğrenemiyorsunuz bilginiz olsun.

Findeks Kredi Notu öğrenmenin şimdi zahmetsizce öğrenildiği öğrenmiş olduk. Ayrıca bir başkasının kredi notunu da öğrenerek o kişi veya kişilerle yapılacak ticari işlerde size bir avantaj kazandırdığını ve daha doğru kararlar almanıza yardımcı olacağını unutmayınız.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git