Findeks Kredi Notu Uyarı Sistemi

Kredi kayıt bürosu tarafından kurulan Findeks, uzman olduğu finansman alanında değişik konularda kişi ve tüzel kişiliklere hizmet vermektedir. Kredi notunu öğrenme, çek endeks hizmetleri, risk raporları, danışmanlık, izleme gibi konularda hizmetler sunmaktadır. Bu yazımızda da yine Findeksi’n bir hizmeti olan Findeks Kredi Notu Uyarı Sistemi üzerinde duracağız.

Findeks Kredi Notu Uyarı Sistemi Kredi kartları, krediler, kredili mevzuat hesaplarınıza ait toplam borç, limit, gecikmeler, başvuralar ve kredi notunda meydana gelen yükselmeler ve düşmeler ile ilgili konularda kişileri bilgilendiren bir hizmet sistemidir. Aylık olarak verilen bu hizmetler sayesinde kişilerin o ay içerisinde ödemesi gereken tüm borçları hatırlatmak suretiyle müşteriler bilgilendirilmiş olur.

Yine bu hizmet sayesinde vereceğiniz talimatlar doğrultusunda bilgiler anında sizlere bildirilmiş olacaktır. Diyelim ki kredi notum 1500 puanın altına düşerse, kredi kart toplam borcum 3.000 TL’nin üzerine çıkarsa, benim adıma bir kredi başvurusu olursa, kredilerimde gecikme yaşanırsa gibi değişik konularda vereceğiniz talimatlar doğrultusunda oluşacak hareketlikler anında Findeks tarafından bildirilmektedir. Kredi notunuzu düşürecek finansman hareketlikten haber olması, sizin gerekli önlemleri almanızı sağlayacaktır. Findeks Kredi Notu Uyarı Sisteminin verdiği diğer bir hizmet ise, kimlik bilgilerinizin kopyalanıp sizin adınıza kredi veya kredili ürünler açıldığında anında sizlere bilgi verilmektedir.

Bu hizmetten faydalanmak için Findesk.com adresinden uyarı hizmeti bölümüne girmeniz ve üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra sizin talep ettiğiniz hizmetleri belirtip, size sunulan Klasik, Gold ve Premium paketlerinden birini seçerek bu hizmeti almaya başlayabilirsiniz. Bu paket hizmetlerin bedeli ise en düşük 6.31 TL, en düşüğü ise 12.01 TL’dir.

Bu hizmet sayesinde, takip edemediğiniz borçlarınızı, yeni başvurularınızı, gecikmelerinizi, limit artış ve azalışlarını, kredi notunuzda ki yükseliş ve düşüşleri sizin adınıza Findeks takip etmekte ve sizi kısa mesaj, e- posta yolu ile bilgilendirmektedir.

Findeks Kredi Notu Uyarı Sistemi, sürekli bankalarla çalışan kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilen sistemi kullanan sayısı da gittikçe artmaktadır. Bankacılık hizmetlerini aylık olarak takip eden ve raporlayan kişilerin imdadına koşan bir sistem olmuştur.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git