Kredi Verenler > Kredi Notu > Findeks Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ?

Findeks Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ?


Son zamanlarda yaygınlaşmış olan finansal bir terimde kredi notudur. Kredi notu şahısların finansal hayatlarını yansıtan Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan ve kişilerin bankalarla olan ilişkilerinde belirleyici faktör olan ve müşterilerin bankalarla daha önce olan ilişkilerini kayıtlarını yansıtan puan tablosudur.

Kredi notu şahısların bankalardan talep edecekleri kredi ve kredi kartlarının banka tarafından müşterilere kullandırıp, kullandırmamasında en önemli etkendir. Bankalar herhangi bir talepte ilk olarak müşterilerinin kredi notlarına bakarlar. Bu denli önemli bir hale gelen kredi notu artık sadece bankalarca değil bireylerin kendi kredi notlarını öğrenme olanağını da gerekli hale getirmiştir.

Şahıslar herhangi bir bankaya herhangi bir başvuru yapmadan önce başvuru sonucu hakkında yorum yapabilmek adına kredi notlarının ne olduğunu öğrenme isteğindedirler. Kişiler bankaların bireysel müşteri temsilcilerinden kredi notlarını öğrenebilmektedirler. Fakat günümüz insanların günlük hayat yoğunlukları ve uğraşmamak istememeleri nedeni ile daha kullanılabilir yöntemlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

FİNDEKS kredi notu sorgulama nasıl yapılır? Kredi notlarının kayıtları Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulur. Bunun yanı sıra son zamanda Finansal Yönetim Kurumlarının genel adı olarak yaygınlaşan FİNDEKS üzerinde de kişilerin kredi notları kayıtları yer almaktadır. Kişilere birçok seçenek ile kredi notlarını sorgulama olanağı sağlanmıştır. Bu olanaklardan biriside FİNDEKS kredi notu sorgulama olanağıdır.

FİNDEKS kredi notu sorgulama nasıl yapılır? Kredi notunu öğrenmek isteyen bireyler FİNDEKS kurumlarına birebir müracaat ederek kredi notlarını öğrenebilecekleri gibi FİNDEKS kurumunun internet sitesi üzerinden de sorgulama yapabilmektedirler. Şahıslar FİNDEKS internet sitesi üzerinden kimlik bilgileri ile üyelik oluşturduktan sonra site içinde yer alan kredi notu sorgulama seçeneği ile istenilen bilgileri uygun şekilde doldurarak kredi notlarını öğrenebilmektedirler.

Kişiler FİNDEKS üzerinden yapacakları işlemlerde aktif olarak kullandıkları cep telefonu numaralarını sisteme kaydetmelidirler. Çünkü sistem üzerinden kredi notu sorgulama işlemlerinde şahısların cep telefonlarına gönderilecek olan güvenlik şifreleri de istenmektedir.Tüm bu işlemler yapılıp sistem üzerinden kredi notu sorgulama işlemleri için tüm istenilen bilgilerinin girişini yapan şahıslar kredi notlarını ekranlarında görüntüleyebilmektedirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git