Kredi Verenler > Kredi Notu > Findeks > Findeks Risk Raporu Ücretsiz

Findeks Risk Raporu Ücretsiz


Birey ve kurumların bankalardan kullanmış olduğu tüm krediler ve kullanılan kredilerin geri ödeme bilgileri bankalar tarafında rapor edilir ve Kredi Kayıt Bürolarına gönderilir. Kredi kayıt Bürosuna tüm bankaların göndermiş olduğu kişi ve kurumların kredi bilgileri raporlanır ve alt bir kurumu olan Findeks’e yüklenir.

Bu bilgiler Findeks Risk Raporu adı altında toplanır. Bu raporlar sayesinde, kişi ve kurumların 5 yıl içerisinde kullanmış olduğu ve halen ödemekte olduğu tüm kredi bilgilerini yansıtır. Bu bilgiler sayesinde kredilerin zamanında ödenip ödenmediği, varsa gecikmeler veya eksik taksit ödeme girişleri, yasal takip olup olmadığı gibi geniş bir kredi bilgi yelpazesi bulunmaktadır.

Findeks Risk Raporundaki veriler, ülkemizde bulunan tüm banka, tüketici finansman, faktoring ve leasing şirketlerinin verilerinden oluşmaktadır. Bu bilgiler en geç 1 ay içerisinde sürekli güncellenmekte ve sağlıklı son bilgilere erişilebilmektedir. Findeks risk raporu, kullanılan kredilerin yanında kişi ve kurumlara ait kredi kart harcamaları, vadesiz hesap kullanım bilgilerini de içermektedir.

Bu bilgiler sayesinde özellikle ticaret yapacak kişi ve kurumlar, müşterileri hakkında geniş ve sağlıklı bilgilere ulaşır. Bu bilgiler ışığında müşterisinin finans karnesine ulaşmış olur ve ticari karar vermesine yardımcı olmaktadır. Findeks Risk raporuna ulaşmanın iki yolu vardır. İlki en hızlı ve hesaplı olan Findeks.com adresidir.  Findeks’e girerek bireysel müşteri iseniz bireysel şekilde, kurumsal iseniz ticari şekilde üye olmanız gerekmektedir.

Findeks Bireysel Risk Raporları içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. En düşük paket olan ve tek risk raporu alınabilen Klasik paket için aylık  4.5 T+KDV fiyat talep edilirken yılda 12 adet risk raporu, izleme, uyarı hizmetlerinin bulunduğu en üst paket Premium için de aylık 12.08 TL ücret alınmaktadır.

Ticari Risk rapor ücretleri ise bireysel raporlara göre daha fazladır. Bu raporlar verilecek rapor sayısına göre fiyatı değişmektedir. En düşük paket 58 TL iken en yüksek paket ise yılda 1000 adet risk raporu ile 22.500 TL olarak fiyatlandırılmıştır. Findeks Risk raporunun alınacağı diğer kurumlar ise bankalardır. Tüm bankalar aylık ve yıllık Findeks Risk Raporu hizmeti vermektedir.

Yine bankaların Findeks Risk Raporlarına almış olduğu ücretler bankalardan bankaya değişmektedir. Sonuç olarak hangi kuruma başvurursanız vurun ücretsiz Findeks Risk Raporunu alma şansınız yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git