Findeks Takipçi Nedir?

İnternetin kullanım ağının yaygınlaşması ile artık bir hizmeti internet üzerinden alabiliyoruz. Kamu kurum hizmetlerinde, e-ticaret hizmetlerinde veya internet üzerinde göndermiş olduğumuz e-postalarda, iletişim kurmuş olduğumuz platformalar da, bize özel bilgilerimizi paylaşmak zorunda kalıyoruz.  Art niyetli kişiler veya korsan adını verdiğimiz hackerler, bizim için hayati önem taşıyan bu bilgileri kullanarak, bilgimiz dışında işlemlerde kullanabilmektedirler.

Findeks, kişisel bilgilerimizin, bilgimiz dışında kullanımlarda bize bilgi verip uyaran bir sistem geliştirmiştir. Bu yazımızda da Findeks Takipçi Nedir? Konusunu işleyip, Findeks Takipçi hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Birey olarak, kimlik bilgilerimizi, kredi kart bilgilerimizi, adres ve iletişim bilgilerinin başkası tarafından bilinmesini istemeyiz. Kişisel bilgilerimizin, dünyada ki tüm web ağları içerisinde kullanıldığında bizleri haberdar edip uyaran sisteme Findeks Takipçi ismi verilmektedir. Bu sistem sayesinde, kimlik bilgilerimizin başkalarının eline geçilmesini önleyip, gerekli tedbirlerimizi almamızı sağlamaktadır. Kimlik ve finansal bilgilerin güvenli olmayan sitelerde tespiti halinde, bu bilgi ve sunulan adres ekranlar yolu ile bildirilir.

Yine Findeks Takipçi sistemi, sizi sms veya e-posta yolu ile uyarmaktadır. Sizin kredi kartınızla güvenli olmayan bir e-ticaret sistesin de kullanılmaya başlandığında veya kimlik bilgileriniz ile yine güvenli olmayan bir sitede işlem yapılmak istenildiğinde sistem sizi hemen uyarıyor. Bu uyarılardan sonra kredi kartını iptal edebilir veya bankanızı arayabilir yine kimlik belgelerinizi le ilgili işlemlerde anında müdahale edip, oluşabilecek zararları önlemiş olursunuz. Son bir örnek daha vermek gerekirse, adınıza açılacak sahte internet hesaplarda da Findeks takipçi devreye giriyor ve sizi uyarıyor.

Aslında her birey veya ticari kurumların alması gereken bir önlem olan Findeks Takipçi hizmeti için yapmanız gereken Findeks.com adresine girip üye olmaktır. Üyelik sonrası, takip edilmesini istediğiniz bilgileri giriyorsunuz. İşlem bu kadar basit. Tabi birde bu işin bedeli var. Findeks, bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerden 63.72 TL ücret talep etmektedir.

Findeks Takipçi Nedir? Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi, internet ortamında kart bilgileri kopyalanmış ve e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapılıp mağdur edilen birçok insan bulunmaktadır. Yine T.C kimlik numarasının ele geçirilmesi ile neler yapılabileceğini hayal bile edemiyoruz. Atalarımızı dediği gibi; Akla gelmeyen başa gelir diyerek önlemlerimizi almak en hayırlı iştir diyerek makalemizi sonlandırıyoruz.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git