Kredi Verenler > Banka Haberleri > Garanti Avans Hesap Başvurusu ve Faiz Oranları

Garanti Avans Hesap Başvurusu ve Faiz Oranları


Vadesiz hesaplara otomatik olarak tanımlanan ve vadesiz hesaplarda ki bakiyenin bitmesi durumunda ek kredi olarak devreye girecek, bir Garanti Bankası hizmeti olan Avans Hesabı hakkında bilgiler vereceğiz.

Kısa süreli nakit ihtiyaçları karşılanması için düşünülen avans hesap sayesinde tüm kurum ve fatura borçlarınızı Avans Hesabı kullanarak ödeyebilirsiniz. Avans hesap başvurusu için Garanti Bankası şubelerine başvurulması gerekir. Kimlik belgeleri, gelir belgesi ve adınıza kayıtlı elektrik, su, telefon faturalarının teslimi sonrası en geç 5 iş gününde Avans Hesabınızın onaylanıp onaylanmadığı e-mail adresine gönderilecektir. Dileyen kişiler 444 0 333 Alo Garanti‘den sonucu öğrenebilir.

Garanti Bankası, gelir belgesini yetersiz gördüğü müşterilerden kefil de talep edebilir. Avans Hesap sayesinde kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı giderebilir, EFT, Havale işlemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şunu hemen belirtelim ki internet ve mobil bankacılık dışında ki banka noktalarından yapılacak havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmaktadır. Vadesiz Hesabınız sıfırlandığında Avans Hesap devreye girer. Avans Hesaptan kullanmış olduğunuz paralar, vadesiz hesaba her para girişinde borcu otomatikman kapatacaktır. Yatırılan tutar borçtan az ise borç ile yatan para arasında ki fark kadar Avans Hesap kullanabilirsiniz.

30 gün içersinde vadesiz hesaba para girişi olmadığında Avans Hesabınız geçici olarak kullanıma kapatılacaktır. Borç tamamen veya asgari tutarı ödendiğinde hesap tekrar aktif hale gelecektir. Bir ay içersinde Avans Hesabınızı kullanmanız durumunda borcunuzu, ödeyeceğiniz faiz tutarını gösteren bir ekstre adresinize gönderilecektir. Adresinize gönderilecek ekstreden dolayı da 1.40 TL ücret alınmaktadır. Avans hesapta kullanılan paralar, kullanıldığı gün kadar faiz işlemektedir. 10 gün kullanmış iseniz 10 günlük faiz ödersiniz.

Avans hesabın aylık faiz oranı %2.02 oranındadır. Dileyen kişiler avans hesabını dilediği zaman kapatabilir, Avans Hesabı kapatıldığında borç varsa her 30 gün içersinde kalan borcun en az asgari tutarının ödemek zorundasınız. Son olarak Garanti Bankası, Avans Hesabını düzenli ödeyen müşterilerin limit taleplerini artırmakta veya banka müşterisinin onayını alarak limit artırımına gitmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git